ZLATÁ PÍŠŤALKA: Videočervená za loket, Slovácko mělo kopat penaltu | iSport.cz
Martin Mls
9. dubna 2019 • 13:00

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Videočervená za loket, Slovácko mělo kopat penaltu

720p360p
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Slovácko mělo proti Plzni kopat penaltu, sudí byl k Viktorii benevolentní
TOP VIDEA
PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali
Šachista ranařem! Triumfátor Dvořák v pořadu Fight! promluvil o trablech s XFN i vábení dopingem Šachista ranařem! Triumfátor Dvořák v pořadu Fight! promluvil o trablech s XFN i vábení dopingem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Plzeň si na Slovácku připsala rekordní desátou výhru 1:0 díky zásahu videoasistentů a proměněné penaltě. Ta byla v pořádku, Slovácko ale mělo podle současného nastaveného trendu taky zahrávat pokutový kop. A hlavně v závěru byl rozhodčí Emanuel Marek vůči Viktorii hodně benevolentní vůči zdržování, zatímco se hra kouskovala. Video zafungovalo dokonale v derby Dukly se Slavií, kdy upozornění od videoasistenta poslalo do šatny Jana Holendu za surový faul loktem. Z dalších zápasů zaujalo hlavně TV utkání Příbrami s Opavou, ve kterém byl regulérní gól domácích neuznán kvůli chybně odmávanému ofsajdu a ze stejného důvodu se opavští hráči nedočkali penalty.Víc očí a víc kamer víc vidí. I tohle byl jeden z argumentů pro zavedení videa do fotbalu. V sobotním derby Dukla vs. Slavia zafungovalo dokonale. Rozhodčí Pavel Franěk v první chvíli přehlédl surový faul Jana Holendy na slávistu Alexe Krále, ale po upozornění kolegy od videa Jiřího Adama útočníkovi Dukly správně dal červenou kartu. 

„Šlo o praktickou ukázku toho, že video ve fotbale má smysl,“ pravil Roman Hrubeš, duchovní otec videa v českém fotbale. 

Byla to kaňka na jinak báječném zápase, v kterém padlo šest gólů. Co se stalo? V 84. minutě Dukla prohrávala 1:4, když Holenda před rozehráním slávistického přímého kopu v chumlu hráčů strčil do Krále a pak ho ještě loktem udeřil do nosu. Kudrnatý univerzál se chytil za obličej a v bolesti si na chvíli přidřepl. Televizní stanice O2 TV brzy nabídla průkazný záběr, sudí Franěk faul na první dobrou přehlédl. 

Miroslav Stoch mezitím rozehrál přímák a míč se právě od Holendy odrazil do zámezí, takže měl následovat rohový kop pro Slavii. Na to už ale nedošlo: Franěk dostal echo do sluchátka a přes minutu a půl situaci konzultoval na dálku s parťákem u videa. Nakonec odběhl k monitoru u střídaček – a za čtrnáct vteřin měl jasno: červená pro Holendu za surovou hru! Třiatřicetiletý veterán si poslechl Fraňkovo zdůvodnění a bez protestů odkráčel do kabin. To už běžela 87. minuta. 

„Podle mě to bylo v pořádku. Faul se stal těsně předtím, než byl míč ve hře, tudíž nebyla šance přenést informaci mezi hlavním rozhodčím a asistentem u videa. Pak už šlo jen o posouzení intenzity zákroku, který odpovídal udělení červené karty,“ popsal Hrubeš. „I Holenda věděl, o co se jedná, a neprotestoval.“ Ještě jeden důležitý detail: hra se po červené pro Holendu správně vrátila do momentu, kdy se faul stal. Slávisté tedy nezahrávali roh, ale znovu přímý kop. 

„Sám jsem kdysi hrál o záchranu a vím, že to není úplně jednoduchá situace. U Johnyho Holendy mě to mrzí, protože minule v Opavě i proti Slavii odehrál výborné zápasy,“ litoval Roman Skuhravý, trenér Dukly. „Budeme to nějakým způsobem řešit, na druhou stranu to dokážu pochopit: byla v tom určitá míra frustrace. Škoda že u takhle zkušeného hráče. Bude to pro nás ztráta.“ 

Dostane Holenda od Dukly pokutu? Dejvický klub to včera nechtěl komentovat. Na tahu je strahovská disciplinární komise: bylo by překvapení, kdyby Holenda vyvázl jen s obligátní stopkou na jeden zápas. 

„Podíváme se na to a zvážíme všechny okolnosti: intenzitu zákroku, zranění nebo případné Holendovy recidivy. Vzpomínám si, že naposledy jsme za úder loktem dali nepodmíněný trest na dvě nebo tři soutěžní utkání,“ vzkázal šéf disciplinárky Richard Baček. 

Ať už případ Holenda dopadne jakkoliv, pro poslední Duklu je to před rozhodující fází sezony velký problém. 

SESTŘIH: Sparta - Zlín 2:0. Nejistota, pak klidná výhra. Letenští zvládli generálku na derby
1080p 720p 360p

TOP góly 27. kola: Hušbauerův koníček nebo Faltův přímák snů
720p 360p

SESTŘIH: Slovácko - Plzeň 0:1. Viktorii pomohlo video, z penalty rozhodl Hrošovský
720p 360p

Kotel Sparty během utkání se Zlínem několikrát vypískali okolní tribuny kvůli nevhodným pokřikům
Kotel Sparty během utkání se Zlínem několikrát vypískali okolní tribuny kvůli nevhodným pokřikům

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHYČlánky odjinud


Články odjinud