Sparta jde do derby bez Dočkala. Náhrada Kanga může stvrdit proměnu | iSport.cz
Jan Vacek
13. dubna 2019 • 05:00

Sparta jde do derby bez Dočkala. Náhrada Kanga může stvrdit proměnu

Autor: Jan Vacek
TOP VIDEA
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?
Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pokud se nad Spartou nesmilují nadpřirozené síly, půjde do nedělního derby zásadně oslabena. Klíčový záložník Bořek Dočkal stále bojuje s poraněným lýtkem a podle informací deníku Sport je vysoce nepravděpodobné, že by do střetu v Sinobo Stadium zasáhl. Pro Letenské mimořádně špatná zpráva, to rozhodně. Alespoň trochu klidu ovšem může vnést do rudého tábora skutečnost, že verze Guélora Kangy z posledních týdnů se Dočkalovi blíží. A to nejen fotbalovými dovednostmi.Čeká se oslava fotbalu. Střet dvou nejlepších týmů jara, tuzemská klasika. Slavia versus Sparta. Tahle tradiční řež však s velkou pravděpodobností bude postrádat jeden zásadní element. Bořka Dočkala, generála letenské armády. „Jeho situace se prakticky nezměnila,“ pokrčil rameny po pondělní výhře nad Zlínem trenér Sparty Zdeněk Ščasný.

Ani další dny zásadní progres nepřinesly. Je proto vysoce nepravděpodobné, že by Dočkal nedělní hit stihl. Pro rudé je to nepochybně citelná ztráta. Pokud by mohli do týlu nepřítele vyslat duo Dočkal a Kanga, jejich šance na úspěch by šly rapidně nahoru. Sice dosud máme pouze jeden vzorek souhry zmíněné dvojice, ovšem obrovsky vypovídající. Před měsícem Sparta v Generali Areně roztrhala Viktorii Plzeň 4:0 a Kanga s Dočkalem byli hnacími motory domácí smrště.

Tahle dvouhlavá saň ale zítra večer v Edenu chrlit ofenzivní myšlenky nebude. Tedy téměř určitě ne. „Ale ukázali jsme si, že to jde i bez Bořka. Ale všichni samozřejmě budeme rádi, až se dá úplně do kupy a bude s námi na hřišti,“ nechal se slyšet další sparťanský polař Michal Sáček.

Při očekávané Dočkalově absenci tak Letenským nezbývá, než se upnout ke Kangovi. K jeho kreativitě, k jeho myšlenkám, k faktu, že tyhle velké zápasy jsou pro něj jak stavěné. Samozřejmě, pokud by byl Dočkal na place, zásadně by to gabonskému reprezentantovi pomohlo.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud