Zavře disciplinárka Slavii kvůli derby kotel? Spartě přitíží házení i laser | iSport.cz
16. dubna 2019 • 13:12

Zavře disciplinárka Slavii kvůli derby kotel? Spartě přitíží házení i laser

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Disciplinární komise LFA zahájila po nedělním derby disciplinární řízení se Slavií i se Spartou kvůli chování fanoušků. Domácí Slavia přitom už byla v podmínce kvůli urážlivým pokřikům na adresu kouče Františka Straky v duelu s Karvinou, teď jí tak hrozí i uzavření tribuny Sever. Podle předsedy disciplinární komise Richarda Bačka to možné je, ale k dobru by Slavii mohl být fakt, že zakázanou pyrotechniku fanoušci nevhazovali na hrací plochu.Disciplinárka se na pondělním zasedání per rollam shodla, že s oběma kluby zahájí disciplinární řízení, oba případy se budou projednávat ve čtvrtek.

Slavii komise řeší za „nevhodné pokřiky fanoušků, pronesení a použití pyrotechniky, výtržnosti fanoušků“, Spartě hrozí trest také za nevhodné pokřiky a použití pyrotechniky, ale také za vhazování předmětů na hrací plochu.

„Není to jednoduché a hodně o tom v rámci disciplinární komise diskutujeme,“ říká pro iSport.cz předseda komise Richard Baček.

Sparťanské pyro v Edenu při derby se Slavií
Sparťanské pyro v Edenu při derby se Slavií

„Slavia je v podmínce, ovšem za něco jiného, než čeho se dopustila v derby. Použila pyrotechniku, což je zakázané, jenom s ní však svítila, nevhazovala ji na hrací plochu,“ přemítá Baček. „Prostudoval jsem verdikty UEFA za poslední dva roky a k zavření tribuny za toto nedochází. Ale možné je všechno, řešíme to,“ uvedl.

Spartě skončila v minulém kole jiná podmínka. „Hned v tomto kole zopakovala, co před časem v Příbrami – házela pyrotechniku na hrací plochu, navíc se v její části tribuny objevil laser. I tady proto zvažujeme, zda nepřistoupíme k jinému trestu než pouze k finančnímu postihu,“ varoval Baček. To by pak mohlo znamenat podmínku nebo i zákaz výjezdu na venkovní zápas nebo zápasy.

Vše o Slavii čtěte ze »

Vše o Spartě čtěte zde »

PĚT momentů ligového víkendu: Derby i duel Plzně s Baníkem shodily divné chyby videa
720p 360p

Debata Sportu: Slavia zbytečně strhla derby ve válku, Kanga se jí dostal pod kůži
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHYČlánky odjinud


Články odjinud