Zavře disciplinárka Slavii kvůli derby kotel? Spartě přitíží házení i laser | iSport.cz
16. dubna 2019 • 13:12

Zavře disciplinárka Slavii kvůli derby kotel? Spartě přitíží házení i laser

Autor: iSport.cz, šq
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Všech 69 gólů Slavie: Podívejte se na Hušbauerovy rakety a další parádičky
Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze
VŠECHNA VIDEA ZDE

Disciplinární komise LFA zahájila po nedělním derby disciplinární řízení se Slavií i se Spartou kvůli chování fanoušků. Domácí Slavia přitom už byla v podmínce kvůli urážlivým pokřikům na adresu kouče Františka Straky v duelu s Karvinou, teď jí tak hrozí i uzavření tribuny Sever. Podle předsedy disciplinární komise Richarda Bačka to možné je, ale k dobru by Slavii mohl být fakt, že zakázanou pyrotechniku fanoušci nevhazovali na hrací plochu.Disciplinárka se na pondělním zasedání per rollam shodla, že s oběma kluby zahájí disciplinární řízení, oba případy se budou projednávat ve čtvrtek.

Slavii komise řeší za „nevhodné pokřiky fanoušků, pronesení a použití pyrotechniky, výtržnosti fanoušků“, Spartě hrozí trest také za nevhodné pokřiky a použití pyrotechniky, ale také za vhazování předmětů na hrací plochu.

„Není to jednoduché a hodně o tom v rámci disciplinární komise diskutujeme,“ říká pro iSport.cz předseda komise Richard Baček.

Sparťanské pyro v Edenu při derby se Slavií
Sparťanské pyro v Edenu při derby se Slavií

„Slavia je v podmínce, ovšem za něco jiného, než čeho se dopustila v derby. Použila pyrotechniku, což je zakázané, jenom s ní však svítila, nevhazovala ji na hrací plochu,“ přemítá Baček. „Prostudoval jsem verdikty UEFA za poslední dva roky a k zavření tribuny za toto nedochází. Ale možné je všechno, řešíme to,“ uvedl.

Spartě skončila v minulém kole jiná podmínka. „Hned v tomto kole zopakovala, co před časem v Příbrami – házela pyrotechniku na hrací plochu, navíc se v její části tribuny objevil laser. I tady proto zvažujeme, zda nepřistoupíme k jinému trestu než pouze k finančnímu postihu,“ varoval Baček. To by pak mohlo znamenat podmínku nebo i zákaz výjezdu na venkovní zápas nebo zápasy.

Vše o Slavii čtěte ze »

Vše o Spartě čtěte zde »

PĚT momentů ligového víkendu: Derby i duel Plzně s Baníkem shodily divné chyby videa

Debata Sportu: Slavia zbytečně strhla derby ve válku, Kanga se jí dostal pod kůži

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud