Hlavní kandidát! Sparta jde po Jílkovi, blízko je i další posila | iSport.cz
Jan Vacek
24. května 2019 • 15:03

Hlavní kandidát! Sparta jde po Jílkovi, blízko je i další posila

Autor: Jan Vacek
TOP VIDEA
Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč
iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jedna z nejzásadnějších hádanek českého fotbalu se brzy dočká svého rozuzlení. Sparta se totiž blíží k dotažení příchodu nového trenéra. Podle informací serveru iSport.cz jím bude Václav Jílek, jenž dosud vedl Olomouc. Vedení klubu je s inovativním koučem domluvené na spolupráci, zbývá dohoda se Sigmou na jeho vyvázání. Paralelně s tím se Letenským rýsuje další letní posila.Rébus, jenž rezonuje napříč fotbalovým prostředím prakticky od chvíle, kdy byl z pozice hlavního trenéra Sparty odvolán Zdeněk Ščasný, bude už záhy vyřešen. Největší tuzemský klub totiž určil hlavního kandidáta, který by měl usednout do uvolněného trenérského křesla. Podle informací portálu iSport.cz jím je Václav Jílek, jenž byl od začátku jedním z hlavních aspirantů na prestižní pozici.

Ještě v minulém týdnu byl reálně ve hře rovněž kouč Viktorie Pavel Vrba, sportovní ředitel Tomáš Rosický společně s nejvyšším vedením klubu ale po zralé úvaze ukázal právě na Jílka. „Obě strany se opakovaně sešly, rámcově jsou na spolupráci dohodnuté,“ potvrzuje zdroj detailně obeznámený s děním v pražském klubu.

Úplně hotovo ale ještě není. V následujících dnech odstartují jednání na úrovni klubů, Jílek totiž se Sigmou před několika týdny uzavřel novou smlouvu, v hanáckém celku je tak formálně vázaný. Nyní bude záležet především na sportovním řediteli Olomouce Ladislavu Minářovi, jakou protihodnotu bude za uvolnění úspěšného trenéra požadovat.

Ve hře může být finanční odstupné, hráčská kompenzace, nebo spojení obojího. Výrazně snadnit jednání může skutečnost, že Jílek už je v hlavě na přesun do rudých barev nastavený. Dalším faktorem bude i to, jak pružně Sigma na současnou situaci zareaguje a vytipuje si nového kouče.

V nejbližší době se jednání mezi oběma celky rozjedou naplno a lze předpokládat, že by v horizontu dnů mohlo být hotovo. Letenští uzavřou sezonu nedělním derby na Slavii, už v příštím týdnu by pak mohli nového trenéra oficiálně představit.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud