ZLATÁ PÍŠŤALKA: Konec derby? Radši o čtyři minuty dřív, šlo i o Kangu | iSport.cz
Ondřej Škvor
28. května 2019 • 14:16

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Konec derby? Radši o čtyři minuty dřív, šlo i o Kangu

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ondrášek? Správný magor, chválí Švancara. Do Plzně se hodí
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Derby Slavia–Sparta (2:1) se přehouplo do nastavení, hlavní rozhodčí Ondřej Berka nahlásil, že přidá celých pět minut. Docela dost na to, že se toho po půli moc navíc nestalo. Uběhlo jenom 47 sekund a sudí zápas ukončil. „Bylo to tak domluvené dopředu,“ přiznává Berka.Slavné derby tuto neděli sloužilo jen jako forbína. To důležité se odehrálo až poté: slávistická korunovace na mistra ligy. Proto když se blížil konec, fanoušci slezli až k hrací ploše, aby na ní dostihli své hrdiny. Proto sudí Berka zápas plánovaně ukončil dříve, než naoko avizoval.

„Bylo to z důvodu bezpečnosti,“ vysvětluje. „I do zápisu jsme uvedli dobu nastavení jednu minutu, nikoli pět.“

Nejednalo se o žádný jeho okamžitý nápad, když viděl, jak se u hřiště pod Tribunou Sever hromadí natěšení slávističtí fanoušci. „Bylo to konzultované dopředu, vnímali jsme všechna bezpečnostní rizika, měli jsme na mysli bezpečí hráčů,“ vypráví Berka.

Potvrzuje to i místopředseda komise rozhodčích Martin Wilczek. „Byl to požadavek zvenku, konkrétnější být nemohu. Věděli o tom dopředu i hráči.“

Berkovou snahou bylo, aby utkání – krom toho, že vzhledem k oznámenému nastavení nečekaně – ukončil zároveň ve chvíli, kdy jsou fotbalisté co nejblíže laviček. „Trochu se to povedlo. Trochu nám pomohlo i to, že výsledek nehrál až takovou roli, nic neřešil. Není nic příjemného, když proti vám běží dav.“

Sám si prý své postavení nehlídal. „Já osobně neřešil, kde zrovna stojím, i když vím, že my rozhodčí moc oblíbení nejsme,“ směje se.

Krom toho, není hráč jako hráč. Byl tam i jeden, který fanoušky Slavie štval o něco víc než ostatní sparťané. Guélor Kanga, který po své vyrovnávací brance z penalty domácí fandy opravdu vytočil. Přiložil si totiž natažený ukazováček k hlavě, něco jako „to jsem na toho brankáře vyzrál“.

Podle informací Sportu si toho trenéři Sparty byli vědomi a doporučovali svému záložníkovi, aby se ke konci zápasu raději zdržoval poblíž laviček. „Já zrovna Kangu stejně jako žádného jiného jednotlivce neřešil, komunikuju s kapitány,“ říká Berka.

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Derby sudí ukončili “předčasně” kvůli bezpečnosti

Slavia - Sparta: Kanga si položil Kováře a srovnal na 1:1! Pak ještě popíchl domácí fans

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud