Jihlavu naštval sudí kvůli penaltě. Trpěl jsem, kousal křivdu kouč Kučera

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

První barážový zápas o FORTUNA:LIGU zvládli fotbalisté Jihlavy solidně, byť v Karviné padli 1:2. Měli na víc. Neproměnili vypracované šance, poškodil je i rozhodčí Milan Matějček. Ofsajdová situace z 84. minutě při vyrovnání Lukáše Zoubeleho byla posouzena správně, nicméně v 62. minutě neodpískal Matějček za stavu 2:1 penaltu po faulu karvinského Benjamina Čoliče na záložníka Pavla Šulce. „Trpěl jsem,“ neskrýval zklamání trenér Radim Kučera.

V závěru základní části i v nadstavbě o udržení byli biti fotbalisté Karviné. Sudí výrazně chybovali v jejích zápasech s Duklou Praha, s Příbramí i s Opavou. I kvůli tomu přišli o klíčové body a hrají baráž s Jihlavou. V ní tentokrát naopak sudí chyboval v jejich prospěch.

Jihlavští sice byli hrubě nespokojení především s verdikty v první půli, ale největší chyba přišla v 62. minutě. Šulc po skluzu Čoliče teatrálně vyskočil a zařval, ale faulovaný ve vápně byl. To měla být penalta.

Karviná - Jihlava: Šulc padá ve vápně po zákroku Čoliče, ale sudí píská proti hostům!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

„Ať si každý udělá obrázek sám,“ štvalo trenéra Radima Kučeru. „Poměr faulů byl nepřiměřený, zvláštní. Na můj vkus jsem trpěl. Můj asistent byl vykázaný na tribunu, tohle nechápu, těžko se vyjadřovat. Stává se to, beru chybu. Ale divných výroků bylo víc. Skoro každý náš zákrok na konci byl faul, co jsme ani neudělali.“

Výsledek Kučera nakonec bral. „Jsem rád, že dýcháme a můžeme se v neděli doma o postup porvat.“

Karvinští zdaleka nadšení nebyli. Ani po vítězství. „Byl to fotbal o křeči,“ nechápal trenér František Straka, který ještě při televizním rozhovoru nevěděl, že jeho tým vyhrál... „O obrovské nervozitě, která nás provázela celých devadesát minut, představoval jsem si to jinak. Ale to jsou barážové zápasy, to má svá specifika.“

Tuší, že odveta v Jihlavě bude ostrá. „Bude to válka,“ má jasno Straka. „Psychicky je to nesmírně náročné. Musíme se připravit, abychom nedělali chyby. Musíme být pevnější v defenzivě.“

SESTŘIH: Karviná - Jihlava 2:1. Slezané mají do odvety náskok i díky sporné (ne)penaltě

Karviná - Jihlava: Zoubele po Pastornického hrubce doráží do sítě, ale z ofsajdu

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905