3. června 2019 • 18:05

Ardeleanu o baráži: Tendence? Proč bych to dělal? Vysvětlil obrácené fauly

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Závěr baráže mezi Příbramí a Brnem (0:0), který udržel domácí v první lize, vypadal všelijak. Zdálo se, že rozhodčí Petr Ardeleanu je na brněnské mužstvo přísnější. V rozhovoru pro iSport Premium vysvětluje svůj úhel pohledu na kontroverzní utkání.

Deník Sport, a nejenom on, si myslí, že jste od nějaké sedmdesáté minuty pískal pro Příbram, že jste zápas vedl tendenčně. Nestejný metr, otočené fauly. Co vy na to?
„Že to je nesmysl. Určitě ne. Kdo se na to koukal a kdo je soudný, tak nemůže říct, že bych Brnu ukřivdil.“

Skutečně jste se nedopustil nějaké hrubé chyby typu penalta, červená karta. Ale pár jiných vám nabídnu. Pojďme od konce – proč jste nastavil jenom tři minuty, když právě tři minuty trvalo dvojí přerušení?
„Ukázali jsme tři, nastavili téměř čtyři. Já když jsem viděl ty brněnské fanoušky, měl jsem upřímně strach, začínali být podráždění. V derby to udělali podobně, také z bezpečnostních důvodů.“

Jenže v derby jednak nebyl vzhledem k průběhu zápasu k výraznému nastavení důvod, jednak v něm tabulkově o nic nešlo. Tady jste Brnu sebral delší naději na první ligu.
„To je pravda, tomu rozumím. Souhlasím, že by sedělo o minutu delší nastavení.“

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905