Jan Vacek
3. září 2019 • 18:50

Radakovič opouští Spartu. Bude hostovat v ruském Orenburgu

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ewertonovi na tréninku tleskali, Jurásek je moravský lupínek, říká Jarolím
Jágr, Rada, Bosák i Paska na Kollerovi: Jak ohodnotili film o nejlepším reprezentačním střelci?
VŠECHNA VIDEA ZDE

S blížícím se závěrem přestupového období v České republice (8. září) bylo zřejmé, že Sparta přistoupí k redukci početně obsazené stoperské pozice. První krok už vedení letenského klubu podniklo. Klub potvrdil, že rudé barvy opouští Uroš Radakovič, který bude do konce sezony hostovat v ruském Orenburgu.Stopeři. Téma, které Spartu provází prakticky od začátku sezony. Nyní přichází na přetřes znovu, konkrétně v souvislosti se zeštíhlením personálního stavu. Trenér Václav Jílek má aktuálně k dispozici Dávida Hancka, Lukáše Štetinu, Uroše Radakoviče, Semiha Kayu, Costu, Davida Lischku a Filipa Panáka.

Poslední jmenovaný se dál zotavuje po těžkém zranění kolena a je jisté, že minimálně do konce podzimu do akce nezasáhne. I tak ovšem zůstává na dvě místa v sestavě dohromady šest jmen.

Dopředu tak bylo jasné, že Sparta přistoupí k redukci. Tak se nyní i děje. Na odchodu je Radakovič, který bude do konce sezony hostovat v Orenburgu. Prvoligový ruský klub podle informací iSport.cz převezme veškerou platovou zátěž, v transferu je navíc zakotvena i opce na trvalý odkup.

Tím ovšem zužování zadních řad Pražanů nekončí. Reálné jsou i další odchody. „Jeden nebo dva stopeři by ještě mohli odejít,“ potvrdil zdroj detailně obeznámený s děním na Letné.

O koho půjde? V úvahu přichází pouze dvě jména, Kaya a Štetina. U prvního jmenovaného se to ovšem s ohledem na vysoký plat a ochladlý zájem izraelského Maccabi Haifa nejeví příliš pravděpodobně. Reálnější je tak hostování Štetiny. V úvahu přichází přesun do Teplic či Českých Budějovic. Definitivně jasno musí být do neděle, kdy se tuzemský přestupový trh definitivně uzavře.

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehraje ve formátu s nadstavbou.

Titul obhajuje Viktoria Plzeň.

Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud