Boj o Čoliče. V Karviné mu vypršela smlouva, chce ho nováček z Budějovic | iSport.cz
11. června 2019 • 15:55

Boj o Čoliče. V Karviné mu vypršela smlouva, chce ho nováček z Budějovic

Autor: jav
TOP VIDEA
Voráček s Hertlem hodnotí Pastrňákův hattrick a přestup Gudase Voráček s Hertlem hodnotí Pastrňákův hattrick a přestup Gudase
Rosický: Vácha bude lídrem béčka. Za nabídku nebudeme chtít odstupné Rosický: Vácha bude lídrem béčka. Za nabídku nebudeme chtít odstupné
VŠECHNA VIDEA ZDE

V Česku odkopal pouze dvě sezony, přesto o něj začíná být tahanice. Obránce Benjamin Čolič dosud oblékal dres Karviné, ve které patřil mezi vůbec nejvytěžovanější hráče. Slezský klub by sedmadvacetiletého zadáka rád udržel, o hráče z Bosny a Hercegoviny má ovšem podle informací serveru iSport.cz velký zájem i prvoligový nováček z Českých Budějovic.Spolehlivost, kvalitní silové i běžecké dispozice. Takové vlastnosti v sobě snoubí Benjamin Čolič, jenž se v první lize etabloval coby stabilní obránce, o kterého se mužstvo může opřít. Jeho budoucnost je ovšem v tuhle chvíli nejasná.

V Karviné, jejíž dres obléká od léta 2017, kdy přišel z Olimpiku Sarajevo, mu totiž po sezoně vypršela smlouva. Klub má eminentní zájem o pokračování spolupráce, na stůl proto položil návrh na dvouleté prodloužení kontraktu. Není ovšem jediný, kdo by chtěl mít zkušeného obránce ve svých řadách.

Karviná - Jihlava: Šulc padá ve vápně po zákroku Čoliče, ale sudí píská proti hostům!
Video patří k placenému obsahu

Podle informací portálu iSport.cz by Čoliče do svých barev rád získal i nováček z Českých Budějovic. Ten po návratu do elity pracuje na zkvalitnění kádru a jedním z dílků mozaiky by mohl být právě bosenský zadák. Vyloučit při tom nelze ani přesun na jinou adresu v rámci tuzemské nejvyšší soutěže. S ohledem na to, že se přípravy prvoligových celků postupně rozjíždějí, by mohlo být jasno v nejbližších dnech.

Čolič má za sebou ročník, ve kterém patřil mezi základní stavební kameny karvinského mužstva. Ačkoli Slezané napříč ročníkem vystřídali hned trojici trenérů, postupně Romana Nádvorníka, Norberta Hrnčára a Františka Straku, držel si rodák ze Sarajeva pevné místo v základní sestavě.

Celkem včetně nadstavby a úspěšné baráže s Jihlavou zvládl 30 utkání, s výjimkou jediného coby člen základní sestavy.

FOTBALOVÉ PŘESTUPY ONLINE>>>

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)Články odjinud


Články odjinud