Stanciu a Slavia. Řekl, proč si ji vybral. Mluvil s Trpišovským, ohromil ho i Eden | iSport.cz
4. července 2019 • 20:45

Stanciu řekl, proč jde do Slavie. Mluvil s Trpišovským, ohromil ho i Eden

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

O zájmu Slavie se Nicolae Stanciu dozvěděl po konci sezony a pocit, že o něj klub celou dobu bojoval, byl hlavním motorem jeho přestupu z Al Ahlí do týmu českého mistra a zpět do Evropy. „Neříkám, že bylo chybou jít do Saúdské Arábie, ale teď jsem rád, že jsem tady,“ říká v rumunský reprezentant, který rok strávil u rivala ve Spartě, v rozhovoru pro klubový web. „Upřímně, tím, co mě nejvíce motivovalo, byla touha Slavie mě získat z Al-Ahlí. O zájmu Slavie jsem se dozvěděl po konci sezony. Během reprezentační přestávky jsem doufal, že se přestup uskuteční, protože jsem věděl, že mě klub opravdu chce. Bylo pro mě skvělé vidět, že o mě celou dobu bojoval. Motivace přestoupit pak pro mě byla o to větší,“ přiblížil Nico Stanciu, kterému prý chyběl i evropský fotbal.

„Proto jsem se rozhodl vrátit zpět a chtěl bych poděkovat Slavii za možnost, kterou mi dala. Skutečně jsem se velmi chtěl vrátit do Evropy. Neříkám, že bylo chybou jít do Saúdské Arábie, ale teď jsem rád, že jsem tady. Každá předchozí zkušenost mi pomohla v tom stát se hráčem, kterým jsem nyní,“ podotkl pro web Slavie.

Nicolae Stanciu a jeho zdravotní prohlídka před podpisem smlouvy ve Slavii
Nicolae Stanciu a jeho zdravotní prohlídka před podpisem smlouvy ve Slavii

Superposila, jak rumunského záložníka Slavia tituluje na sociálních sítích, prý komunikovala i s koučem Jindřichem Trpišovským. „Poslali jsme si pár zpráv před přestupem. To, že jsem mluvil s trenérem, mi také pomohlo v přestupu, protože jsem sem opravdu velmi chtěl přijít a pracovat s ním. Řekl mi, že mě v klubu chce. Byl mi v přestupu velmi nápomocný a jsem rád, že jsem tady,“ vyzdvihl Stanciu.

Ten si v dresu největšího rivala Sparty zahrál i proti Slavii, v Edenu ale nikdy nenastoupil. A Sinobo Stadium na něj udělal velký dojem. „Byl jsem ohromen, protože jsem ho ještě nikdy neviděl. Všechno je nádherné – od šaten, přes tribuny, až po klubové muzeum. Podmínky jsou perfektní. Byl jsem skutečně ohromen, když jsem sem dorazil,“ uzavřel.

Vše o Slavii čtěte zde »

Sporťákovo KO: Stanciu jako Weiss a rozhodčí v plamenech

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud