Poker o Ngadeua pokračuje. Pokud odejde, může přijít Karafiát | iSport.cz
Jan Malý
13. července 2019 • 05:00

Poker o Ngadeua pokračuje. Pokud odejde, může přijít Karafiát

Autor: Jan Malý
TOP VIDEA
Rytíři poprvé vyjeli na led před extraligovou sezonou. Jágr chyběl Rytíři poprvé vyjeli na led před extraligovou sezonou. Jágr chyběl
Karviná - Baník: Zmatky při vyloučení Filla. Na ČK upozornili domácí, hráč obcházel hřiště Karviná - Baník: Zmatky při vyloučení Filla. Na ČK upozornili domácí, hráč obcházel hřiště
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavia ještě vstřebává bolestný odchod Simona Deliho do Brugg s emotivním loučením a přitom trne dál. Nikdo v táboře českého mistra neví, jestli zůstane Michael Ngadeu, druhý africký stožár z takřka neprostupné stoperské dvojice. Červenobílí urostlého Kamerunce masírují, přemlouvají, aby zůstal, nabízejí mu novou smlouvu. Jenže pokud se najde klub, který zaplatí jeho výstupní klauzuli (4,5 milionu eur, tedy 115 milionů korun) a Ngadeu bude chtít odejít, nikdo v Edenu s tím nic nezmůže.Setrvání Ngadeua ve Slavii je tak nejisté. Hřmotný stoper bude mít ještě více než týden dovolenou po mistrovství Afriky. Je doma v Kamerunu a přemýšlí o své budoucnosti. „Od vedení má návrhy, aby setrval včetně nového kontraktu. V tuhle chvíli je to z devadesáti devíti procent na něm. My můžeme bojovat jen na mentálním a manažerském poli,“ komentuje aktuální stav slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

Co může hovořit pro odchod? Například touha přiblížit se francouzsky mluvícímu prostředí, což by belgický Gent, který kolem Ngadeua krouží, splňoval. Je však otázkou, zda by byl Gent schopen zaplatit výstupní klauzuli najednou, Slavia by logicky nedělala žádné ústupky v tom, aby například platbu dovolila rozložit do více splátek. Situace je nejasná a nepřehledná i proto, že prakticky kdykoliv může přijít někdo a Ngadeua přesvědčit a zaplatit.

V Edenu vědí, jak velkou ranou by odchod populárního „Míši“ byl. „Ztráta by to byla obrovská i s ohledem na to, že odešel Simon. Typologie těchto hráčů je výjimečná. Najít hráče, který má metr devadesát, dobrou rozehrávku, je hodně rychlý a zvyklý na náš způsob hry? To v podstatě nejde,“ krčí rameny Trpišovský.

Deliho přestup do Brugg ještě Slavii nevyprovokoval k výraznější aktivitě na transferovém poli, Trpišovský spoléhá na Davida Hovorku, Ondřeje Kúdelu, Michala Frydrycha, případně záskok Alexe Krále na pozici stopera. A hlavně věří, že Ngadeu zůstane. Pokud by ale červenobílé opustil i on, už by s největší pravděpodobností museli jednat.

Slavia před sezonou: Pomůže faktor Stanciu k titulu? Redaktoři tipují obhajobu!

Na koho by mistr zacílil? Najít ihned plnohodnotnou náhradu by bylo skoro nemožné. „V české lize vidíme dva hráče, kteří by se k tomu mohli v budoucnu přiblížit,“ přemítá slávistický trenér. Je nabíledni, že Slavia by ukázala na libereckého Ondřeje Karafiáta. Pro hraje víc argumentů.

Trpišovský vedl čtyřiadvacetiletého obránce už na Žižkově a v Liberci, rád pracuje s hráči, které už v minulosti trénoval. Nevadilo by, že Karafiát se typologicky Ngadeuovi úplně nepodobá. Liberecký stoper, o něhož se v létě zajímal i Jablonec, by měl dobré předpoklady pod slávistickým koučem dál růst. Pokud by Kamerunec nakonec opravdu odešel, Karafiát by se jevil jako první volba. Navíc dobré vztahy Slavie a Liberce by případnému přestupu nebránily. Podle některých informací deníku Sport už na toto téma proběhlo první oťukávání.  

Pak se nabízí rozhlédnout se za hranicemi. „Ale tam hraje roli tolik aspektů. Ten hráč by si musel zvyknout na herní styl, na spoluhráče, na řeč. U stoperů a gólmanů je to nejsložitější. Michael si na to zvykal tři měsíce, než se přesunul na stopera, Simon ještě déle. Myslet si, že přivedeme náhradu ze zahraničí a ona bude hrát za měsíc jako Michael se Simonem, to je prostě sci-fi. Musíme počítat s tím, že když ten hráč přijde, pomůže nám, až se zadaptuje,“ varuje progresivní trenér.

V souvislosti se Slavií už se šířily různé spekulace. Tu měli mít „sešívaní“ zájem o Yayu Bananu z Olympiakosu Pireus, tu o Isaaca Donkora z Craiovy. „V životě jsem o nich neslyšel. Nevím, odkud se ta jména vzala,“ podivuje se Trpišovský.

Vše o Slavii čtěte ZDE>>>

Slavia doufá, že udrží Ngadeua. Je to na něm, říká Trpišovský

Deli má namířeno ze Slavie do Brugg. Stojí před ním velká výzva

 

FORTUNA liga - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud