Smolův pád bez trestu. Nešlo o simulování, prohlašuje disciplinárka | iSport.cz
18. července 2019 • 15:22

Smolův pád bez trestu. Nešlo o simulování, prohlašuje disciplinárka

Autor: vma
Baník - Liberec: Smola se skácel po pochybném zákroku, sudí Berka píská přísnou penaltu!
TOP VIDEA
Sparta - Baník: Hašek po krásné kombinaci otevírá skóre, domácí vedou 1:0! Sparta - Baník: Hašek po krásné kombinaci otevírá skóre, domácí vedou 1:0!
Opava - Zlín: Zavadil se sápal na sudího, během pár sekund inkasoval dvě žluté karty a byl vyloučen! Opava - Zlín: Zavadil se sápal na sudího, během pár sekund inkasoval dvě žluté karty a byl vyloučen!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Útočník Baníku Ostrava Tomáš se pádem v pokutovém území Liberce v prvním kole FORTUNA:LIGY nedopustil úmyslného simulování. Tak aspoň vidí situaci Disciplinární komise LFA, která ostravského fotbalistu nijak nepotrestala. Řízení kvůli chování fanoušků bylo po prvním kole zahájeno se čtyřmi kluby.„Disciplinární komise se zabývala chováním hráče Tomáše Smoly v 73. minutě utkání FC Baník Ostrava proti FC Slovan Liberec a shodně se stanoviskem Komise rozhodčích FAČR i Sportovní rady LFA došla k závěru, že nešlo o úmyslné simulování hráče,“ píše se v komuniké disciplinárky po prvním kole FORTUNA:LIGY.

Útočník Baníku tak nebyl za pád po souboji s Ondřejem Karafiátem nijak dodatečně potrestán. Baník na sporné chování doplatil už na hřišti – Robert Hrubý pokutový kop neproměnil a v závěru zajistil tři body Slovanu Roman Potočný.

Přestože se podle komuniké Disciplinární komise LFA a Komise rozhodčích FAČR shodují, že nešlo o simulování, šéfové sudích Ondřeji Berkovi odpískání pokutového kopu vyčetli jako chybu.

Druhé kolo automaticky vynechají tři hráči, kteří na úvod sezony viděli červenou kartu. Jakub Yunis z Olomouce, Marek Hanousek z Karviné a Daniel Köstl z Bohemians.

Návštěva disciplinárky naopak čeká zástupce čtyř klubů – Sparta, Zlín a České Budějovice jsou pozvány kvůli chování fanoušků na domácím stadionu, Bohemians pak kvůli dění v sektoru hostí v Jablonci.

Jablonec - Bohemians: Po ostrém faulu inkasoval Köstl červenou kartu a mizí do sprch

Plzeň - Olomouc: Yunis si pomohl loktem v souboji, po druhé žluté jde do sprch!
Video patří k placenému obsahu

Mladá Boleslav - Karviná: Hanousek po druhé žluté kartě inkasoval červenou a míří do sprch
Video patří k placenému obsahu

 

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud