SESTŘIH: Karviná - Baník 1:2. Finiš přišel pozdě, výhru trefil Jirásek

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Baníku Ostrava napravili špatný vstup do FORTUNA:LIGY, když na závěr druhého kola zvítězili na půdě Karviné 2:1. Hosté vedli v derby od 10. minuty, kdy se poprvé v dresu Baníku trefil Tomáš Smola, v 68. minutě přidal druhý gól krásnou střelou Milan Jirásek. Velký tlak Karviné ve druhé půli přinesl snížení až chvíli před koncem, když se hlavou prosadil Smrž. Divoký závěr se dvěma červenými už další gól nepřinesl a Baník se dočkal prvního vítězství v Karviné a prvních bodů v sezoně. Domácí jsou po dvou kolech bez bodu.

Domácí: 86. Smrž

Hosté: 10. Smola, 68. Jirásek

Domácí: Pastornický – Ndefe, Kouřil, Rundić (C), Čonka – Smrž – Galuška (88. Putyera), Lingr, Weber (46. Janečka), Puchel (61. Krivák) – Petráň.

Hosté: Budinský – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman (C) – Reiter (76. de Azevedo), Jánoš, Jirásek, Granečný – Kuzmanović (89. Šindelář), Smola (67. Diop).

4 833 diváků

Baník vstoupil do druhého utkání podobně jako ve své premiéře s Libercem a úvodní aktivitu v deváté minutě opět přetavil ve vedoucí gól. Jiráskovo zakončení brankář Pastornický ještě vyrazil před sebe, ale neobsazený Smola měl snadnou pozici zblízka trefit síť. Letní posila Baníku zapsala svůj první ligový gól v barvách Ostravy a jubilejní desátý v nejvyšší soutěži.

Jenže pak Baník podobně jako proti Liberci vyklízel hřiště a zprvu pasivní Karviná se dostala do hry. Po několika náznacích se v gólové šanci ve 29. minutě ocitl Petráň, ale hlavou zamířil z malého vápna do rukavic Budinského. Moc k vyrovnání nechybělo ani o tři minuty později. Procházkovo zaváhání využil Petráň, posunul míč doprava na Galušku a jeho přízemní pokus ostravský brankář musel vytlačit na roh.

SESTŘIH: Karviná - Baník 1:2. Vyhecované derby plné šancí rozhodl Jirásek

Baník si koledoval o vyrovnání i ve druhé půli. Problémy měl hlavně s pravou stranou Karviné, přes kterou si domácí vytvořili další dvě šance. Budinský měl znovu štěstí, že v 52. minutě střídající Janečka zacílil jen jeho náruč. Nejvíc při něm přízeň osudu stála v 61. minutě. Po další Galuškově akci domácí Lingr i díky jemné Budinského teči trefil tyč ostravské branky, od které se míč už potřetí šťastně vrátil do náruče hostujícího gólmana.

Za neefektivní koncovku byla Karviná vytrestána v 68. minutě. Jirásek dostal na velkém vápně chvíli na přípravu rány a zamířil přesně k tyči.

Zápletku čtyři minuty před koncem připravil Smrž, který hlavou krásně lízl přímý kop a snížil. Jenže hned vzápětí Lingr podruhé uviděl žlutou kartu a Karviná dohrávala v deseti.

Výhru Ostravy mohl navýšit z brejku Diop, jeho pokus však Pastronický vytlačil a v nastavení sám před karvinským gólmanem selhal i Jirásek. Byť i Baník poslední sekundy dohrával bez vyloučeného Filla, tři body už uhájil.

Klíčové momenty zápasu

Karviná - Baník: Zmatky při vyloučení Filla. Na ČK upozornili domácí, hráč obcházel hřiště

Karviná - Baník: Azevedova nádherná přihrávka našla Jiráska, který šanci spálil

Karviná - Baník: Diopova přízemní střela málem zapadla k tyči

Karviná - Baník: Naděje brzo zhasla, Lingr je za prošlápnutí kotníku vyloučen

Karviná - Baník: Smrž dává domácím naději! Hlavičkou snižuje na 1:2

Karviná - Baník: Jánoš vyslal Diopa do tutovky! Útočníkovi ale chyběla rychlost

Karviná - Baník: Jirásek krásným angličanem zvyšuje na 2:0!

Karviná - Baník: Jánošova táhlá rána těsně minula bránu

Karviná - Baník: Janečka prokázal střelecký instinkt a Budinský se musel pořádně natahovat

Karviná - Baník: Lingr ve stoprocentní příležitosti trefil tyč!

Karviná - Baník: Petráňova hlavička nenadělala Budinskému problémy

Karviná - Baník: Smola se poprvé trefil za Ostravu! Dorážkou posílá hosty do vedení 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905