ZLATÁ PÍŠŤALKA: Přímák místo gólu? Pechanec vyřešil rébus na Stínadlech | iSport.cz
Ondřej Škvor
23. července 2019 • 12:33

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Přímák místo gólu? Pechanec vyřešil rébus na Stínadlech

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Teplice: Fatální Marečkova hrubka! Namazal Musovi, ten se nemýlil, 3:0
Liberec - Pardubice: Zacharčukův nedůraz dokázal potrestat Gríger, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Teplice daly Slavii gól na 2:3 a zlobily se. Neplatil. Sudí Ondřej Pechanec totiž chvíli před tím přerušil jejich výhodu a nařídil pro domácí pouze přímý kop za hranicí šestnáctky. Vypadalo to necitlivě a nepochopitelně, ale hlavní rozhodčí měl pravdu. Za vše mohl nenápadný ofsajd.Byla to v té 56. minutě vlastně dost povedená fotbalová akce. Jedna z mála teplických. Průniková Shejbalova přihrávka, náběh krajního hráče Vondráška zprava, souběžný sprint útočníka Vyhnala a centr do šestnáctky. Z něj Žitný zavěsil pod víko, byť slávisté už po hvizdu vypustili bránění. Ale i tak to byla velká šance, která mohla přinést do zápasu zápletku.

To se nestalo a domácí se zlobili. Hlavně Tomáš Vondrášek vyběhl na rozhodčího a vztekal se, že necitlivě přerušil výhodu. Přitom právě on byl tím důvodem, proč akce musela být přerušena. Pojďme zpátky k jejímu začátku.

Ve chvíli, kdy Jan Shejbal vyslal průnikovou příhru, stál Vondrášek v ofsajdovém postavení. Asistent Petr Caletka to viděl, ovšem praporek nezdvihl. Čekal totiž, zda u balonu nebude dřív Pavel Vyhnal, který rovněž sprintoval vpřed a v ofsajdovém postavení se v době přihrávky nenacházel.

To se nestalo, protože Vyhnala přidržel za dres David Hovorka. Hlavní Pechanec tento zákrok viděl, ponechal však zcela správně výhodu, protože Vondrášek pádil do slibné šance. To, že tento hráč se předtím nacházel v ofsajdovém postavení, asi ani nevěděl. Ale i kdyby věděl, nechával dle pravidel hru běžet.

Teplice - Slavia: Gól? Penalta? Ofsajd? Nepřehledná situace skončila žlutou pro Hovorku
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Ovšem když Vondrášek převzal míč, zvedl Caletka praporek nad hlavu, což už například v televizi vidět nebylo. Hlavní Pechanec v tu už musel zrušit výhodu, kterou udělil. Zapískal tedy a nařídil přímý kop za Hovorkův faul.

„To mohl udělat, protože výhoda neměla předpokládaný účinek,“ vysvětluje místopředseda komise rozhodčích Martin Wilczek.

Neplatí však, co si možná v tu chvíli přáli slávisté – balon pro jejich mužstvo za Vondráškův ofsajd. Vždyť přece jeho přestupek, tedy ofsajdové postavení, přišlo ze všeho jako první. „Porušením pravidla je až ofsajd, nikoli ofsajdové postavení,“ říká Wilczek.

Pechanec se tedy po zrušení výhody správně vrátil k Hovorkově faulu, za který mu navíc udělil žlutou kartu kvůli zmaření slibné brankové příležitosti. Bylo to příkladné řešení docela složité pravidlové situace.

Vše o FORTUNA:LIZE čtěte ZDE›››

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud