Stopeři Slavie: Bez posil, ale s Králem. Není to jeho post, varuje Kopecký | iSport.cz
26. července 2019 • 04:50

Stopeři Slavie: Bez posil, ale s Králem. Není to jeho post, varuje Kopecký

TOP VIDEA
Basketbaloví hrdinové se vrátili do Prahy! Za rok budeme ještě silnější, usmíval se Satoranský Basketbaloví hrdinové se vrátili do Prahy! Za rok budeme ještě silnější, usmíval se Satoranský
SESTŘIH: Liberec - Sparta 8:7 v prodloužení. Po nádherném obratu rozhodl hattrickem Birner SESTŘIH: Liberec - Sparta 8:7 v prodloužení. Po nádherném obratu rozhodl hattrickem Birner
VŠECHNA VIDEA ZDE

Něco rozjetého prý bylo, teď se ovšem zdá, že Slavia definitivně dokončí alespoň podzimní část sezony bez posily na stoperu. „Vykopávají“ Ondřej Kúdela s nováčkem Davidem Hovorkou, do středu obrany se vrací Michal Frydrych a pak je tu Alex Král, nejpodobnější hráč ikonické africké dvojici Simon Deli–Michael Ngadeu. „Je inteligentní, vyspělý, na stopera má mimořádnou rozehrávku, kterou potřebujeme,“ říká o něm kouč Jindřich Trpišovský. V článku pro iSport Premium najdete nejen rozbor stoperské situace Slavie a možné varianty sestavy, ale i rozhovor s expertem Sportu, trenérem Ivanem Kopeckým.Na sociálních sítích se ve dvou etapách množily prosby slávistických fanoušků, ať přijde nějaká pořádná „záplata“ na stopera. Poprvé po odchodu Simona Deliho do Brugg. Podruhé, ještě naléhavěji, když přestoupil Michael Ngadeu do Gentu. Klub z Edenu podle vyjádření trenéra Jindřicha Trpišovského nějakou snahu vyvinul. Ale „poteplické“ prohlášení celou situaci nejspíš uzavírá.

„Na rovinu říkám, že teď o nikom neuvažujeme,“ zněla první část odpovědi slávistického trenéra na tiskovce po vítězství na Stínadlech 5:1.

Druhá část ovšem tu první, definitivní, trochu uhlazuje. „Stejně kdyby někdo přišel, bude mu trvat, než si zvykne na náš styl hry, bylo by to dlouhodobé. Rozhlížíme se spíš do zahraničí. Spíš do budoucna bychom chtěli přivést hráče, kterého bychom si připravili. Udělat hráče na úrovni Simona a Míši v jejich kvalitě je ekonomicky nereálné.“

Proto se rozhodlo sportovní vedení „sešívaných“ najít řešení ve vlastní kabině.

„Vedle Ondry Kúdely a Davida Hovorky máme Michala Frydrycha, kterého jsme už před letní přípravou chystali na návrat na pozici stopera. Může tam hrát i Vláďa Coufal a je tam Alex Král. Kvalitativně i personálně tento post obsazený máme. Jsme spokojení, myslím, že i s těmito hráči to zvládneme,“ zní Trpišovský optimisticky.

Právě poslední jméno může být tou „záplatou“. Plán už běží, sezonu zahájila dvojice Ondřej Kúdela–David Hovorka. Ve Zlíně to v prvním poločase silně haprovalo, v Teplicích o týden později už tolik ne, i když ve druhé půli se dokázali oslabení domácí aspoň na pár minut vzepřít právě i kvůli zmatkům v červenobílé obraně.

Jinak ale vypadají Kúdela s Hovorkou z pohledu trenéra Trpišovského dobře. Oba to především umí s balonem a tím alespoň částečně, ačkoliv zatím zdaleka ne úplně, nahrazují prodané Deliho s Ngadeuem.

Herními dispozicemi je jim ovšem z červenobílého kádru nejblíže Alex Král. Je téměř ideální kombinací vysoké postavy a techniky.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud