Zmrhal je na odchodu ze Slavie, má dovolení jednat s Brescií | iSport.cz
Jan Podroužek
1. srpna 2019 • 14:00

Zmrhal je na odchodu do Brescie. Tvrdík: Na přestup má morální právo

TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4 Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po sedmi letech v áčku a dvou titulech se pomalu loučí. Jeden ze tří odchovanců současného kádru Slavie Jaromír Zmrhal jedná o přestupu s Brescií Calcio. Nováček Serie A už má v týmu českého obránce Aleše Matějů.„Ano, můžu tuhle informaci potvrdit. Intenzivně na tom děláme ve spolupráci se Slavií,“ kývnul na dotaz Sportu manažer Jaromíra Zmrhala Karol Kisel.

Zmrhal měl od Slavie dostat svolení k jednání o přestupu, klub mu chtěl vyjít vstříc za letité služby v červenobílém dresu.

„Jaromír Zmrhal má na přestup morální právo. V minulosti na přání klubu zůstal a odmítl dvě zahraniční angažmá. Současně s jeho přestupem souhlasí trenéři a doporučuje ho sportovní ředitel. Slavia má dnes na drtivou většinu pozic řadu srovnatelných alternativ. Hodně štěstí, princi,“ rozloučil se se záložníkem Jaroslav Tvrdík.

Do áčka se Jaromír Zmrhal dostal v létě 2012, kam ho vytáhl tehdejší kouč Martin Poustka. Od té doby za ni odehrál celkem 228 soutěžních utkání a vstřelil 29 branek. V sezoně 2016/2017 a v té minulé navíc s týmem získal dva tituly, od podzimu 2016 se stal taky českým reprezentantem.

„Za to, co pro Slavii udělal, si tenhle přestup zaslouží. Je to pro něj velká odměna i výzva zahrát si Serii A,“ doporučuje Kisel svému klientovi přestup.

„Brescia je celkem ambiciózní klub, má silného majitele, s nímž právě o Jardově příchodu jednáme,“ dodává hráčův manažer.

Zatím není jisté, kdy bude přestup dotažen. „Na tom se právě pracuje,“ uvádí Kisel.

V Brescii už je vytlačená česká stopa, týmu pomohl v minulé sezoně vykopat postup do Serie A obránce Aleš Matějů, a klub na něj vzápětí v létě uplatnil opci a vykoupil ho z anglického Brightonu.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud