SESTŘIH: Jablonec - Opava 2:1. Třetí domácí výhru zajistil Matoušek

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Jablonec zatím na svém hřišti v rámci FORTUNA:LIGY drží stoprocentní bilanci. Třetím týmem, který na severu Čech skolil, byla Opava. Celku trenéra Petra Rady k vítězství 2:1 dost dopomohlo zbytečné vyloučení hostujícího Jurečky. Přesilovku po krátké době využil Sýkora, zanedlouho však vyrovnal po standardce opavský Zavadil. Tři body nakonec domácí vyválčili díky povedené trefě Matouška. Slezského soupeře tak porazili po čtyřech zápasech. Utkání jsme sledovali ONLINE. V článku naleznete rovněž videa nejdůležitějších okamžiků duelu.

Domácí: 56. Sýkora, 71. Matoušek

Hosté: 63. Zavadil

Domácí: V. Hrubý – Li. Holík, Jugas, Plechatý, Krob – Hübschman (C), Považanec – Jovović (87. T. Pilík), Matoušek (83. Chramosta), Sýkora (90+3. Petrović) – Doležal.

Hosté: Fendrich – Hrabina, Simerský, Schaffartzik (78. Juřena), Žídek (C) – Svozil, Zavadil, Jursa (64. Mondek), Jurečka, Zapalač (76. Stáňa) – Dedič.

Domácí: Velich, Petrović, Chramosta, Acosta, Pilík, Hanuš

Hosté: Šrom, Helebrand, Řezníček, Souček, Mondek, Juřena, Stáňa

Hosté: Jurečka, Svozil, Jurečka,

Adámková – Moláček, Vodrážka

Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou

2 843 diváků

Domácí začali lépe a už ve čtvrté minutě byli blízko vedoucí brance. Sýkora našel přesným centrem Matouška a ten hlavičkoval do břevna. Opavští ale brzo hru vyrovnali a po půlhodině hry dvakrát zahrozili. Zapalačovu hlavičku zblízka zneškodnil Hrubý a poté jablonecký brankář vytáhl na břevno Dedičovu ránu.

Hostům vstup do druhé půle vůbec nevyšel. Jurečka po neodpískaném souboji s Krobem protestoval směrem k rozhodčí Adámkové, která opavského záložníka po druhé žluté kartě v 52. minutě vyloučila. Adámková ve čtvrtém prvoligovém zápase v roli hlavní sudí udělila druhou červenou kartu.

SESTŘIH: Jablonec - Opava 2:1. Výhru jistil Matoušek, hostům nepomohl vyloučený Jurečka

Severočeši využili přesilovku už za dvě minuty. Hübschman prodloužil Jovovičovu přihrávku na Sýkoru, nejlepší jablonecký střelec ustál střet s obráncem a zblízka zaznamenal čtvrtý gól v sezoně.

Slezané ale i v deseti drželi s domácími krok. Dediče ještě vychytal jablonecký gólman, ale v 63. minutě se veterán Zavadil postavil k přímému kopu a z velké dálky do té doby výborného Hrubého překvapil. Jablonec doma v lize inkasoval poprvé po 516 minutách.

Domácí si vzali vedení zpátky v 71. minutě. Matoušek se těsně před pokutovým územím opřel do míče a poslal ho bezmocnému brankáři Fendrichovi přesně k tyči. Jeho protějšek Hrubý měl chvíli nato štěstí, když ho při Žídkově ráně zachránilo břevno. V nervózním závěru mohl Jablonec přidat pojistku, ale střídající Chramosta v nastaveném čase zahodil dvě velké šance.

Jablonec - Opava: V megašanci nepojistil vedení domácích znovu Chramosta

Jablonec - Opava: Chramosta v samostatném úniku nepřekonal Fendricha
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Jablonec - Opava: Matoušek nechytatelně poslal míč k tyči, 2:1

Jablonec - Opava: Doležala v další šanci zastavil Fendrich

Jablonec - Opava: Slezané se drží za hlavu! Hrubý vytáhl gólovku Zapalačovi, vzápětí spálil další šanci Dedič

Jablonec - Opava: Jovovič zakličkoval na hranici vápna a ohrozil hostující bránu

Jablonec - Opava: Sýkora se procpal do vápna a překonal i Fendricha, 1:0

Jablonec - Opava: Po centru Jovoviče nadějně hlavičkoval Doležal. Hosty zachránil Fendrich

Jablonec - Opava: Krob rozehrál standardku signálem, Matoušek pak trestuhodně promáchl

Jablonec - Opava: Sýkora narýsoval krásný centr Matouškovi, ten hlavičkoval do břevna!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905