Opava rozhodla: Kopecký zůstává, Jurečka je kvůli smlouvě v béčku | iSport.cz
Michal Koštuřík
4. září 2019 • 17:54

Opava rozhodla: Kopecký zůstává, Jurečka je kvůli smlouvě v béčku

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Postoupí Bohemians? Má cenu sázet proti Spartě a Plzni?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Plánované změny vedení SFC Opava zastavilo. V klubu zůstávají generální manažer Alois Grussmann i trenér Ivan Kopecký. Novinka se týká kádru, záložník Václav Jurečka (25) byl přeřazen do béčka kvůli neochotě prodloužit smlouvu. Přichází univerzál Martin Sus ze Seredi, prodej stopera Jaroslava Svozila do Baníku není na pořadu dne. „Jednání probíhala, ale shodli jsme se na představenstvu, že minimálně do zimy zůstane,“ uvedl ředitel Petr Machovský.Odchody dvou klíčových figur? Nekonají se. Pozice Aloise Grussmanna v Opavě je pevnější, než byla v předchozích týdnech. Šéfové klubu dali manažerovi plnou důvěru a právě na jeho doporučení pokračuje i mise kouče Ivana Kopeckého. „Pan Grussmann má moji podporu po celou dobu,“ tvrdil ředitel Machovský. Dílčí zásahy prodělal hráčský kádr.

Roční smlouvu s opcí podepsal devětadvacetiletý obránce Martin Sus, jak už deník Sport předevčírem avizoval. „Už jsem ho chtěl v květnu. Tehdy se rozhodl zůstat v Seredi, kde měl dobrý vztah s trenérem,“ informoval Grussmann. „Martin prošel kvalitními týmy, může nám pomoct na více postech,“ dodal.

Jan Žídek připravil Slavii o výhru v nastaveném čase
Jan Žídek připravil Slavii o výhru v nastaveném čase

To už neplatí pro Václava Jurečku, dosud stabilního člena základní jedenáctky. Nabídku na prodloužení kontraktu, který mu končí příští rok v létě, definitivně odmítl a vedení zareagovalo jeho odsunem do béčka. „Venca s manažerem posunuli termín do první reprezentační pauzy, s čímž jsem souhlasil. Teď mi bylo řečeno, že nemíní podepsat. Nechce hrát za Opavu, tím pádem je pro nás neperspektivní. Nemůžeme ho připravovat pro jiný tým,“ popsal Grussmann.

Na mrtvém bodě jsou také jednání s Baníkem o přestupu defenzivní opory Jaroslava Svozila. Kluby se neshodly na přestupové částce, nesoulad byl značný. „Na představenstvu jsme se shodli, že je pro nás Svozil stěžejní hráč,“ podotkl Machovský. Do neděle, kdy končí v Česku přestupní termín, se na stávající situaci těžko něco změní. To by musel rival hodně přitlačit. „Nebudeme prodávat pod cenou,“ reagoval jasně Grussmann.

Opava - Slavia: Totální šok pro Slavii! Kovář promáchl, Žídek srovnal na 1:1!

Obhajobu kouče Kopeckého, který to měl nahnuté, postavil manažer na svém přesvědčení, že z osmi duelů týmu nevyšly jen dva. Domácí se Zlínem (0:3) a propadák v Plzni (0:4). „Po nich jsem byl velmi kritický na mužstvo i na trenéra,“ sdělil Grussmann, jenž svými závěry klubovou vrchnost přesvědčil. Devětačtyřicetiletý Kopecký povede SFC i po repre pauze v Olomouci.

Klub stále vyjednává s argentinskými investory o vstupu do opavského fotbalu. „Probíhá to. Buď se to stane, nebo ne. Nesmí to mít vliv na to, jak hrajeme,“ řekl primátor Tomáš Navrátil.

SFC Opava Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud