Sivokův hořký návrat, vyloučení za šest minut. Hanba, zuřil trenér | iSport.cz
Michal Kvasnica
15. září 2019 • 22:02

Sivokův hořký návrat, vyloučení za šest minut. Hanba, zuřil trenér

TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4 Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vcelku poklidný duel mezi Baníkem a Českými Budějovicemi (2:1) se v samotném závěru změnil v drama. Nejen tím, že hosté dokázali snížit a Ostravským zatopit, ale především vyloučením Tomáše Sivoka. Kapitán Dynama se do české ligy vrátil po 11 letech, v neděli dokonce oslavil 36. narozeniny, ale radost neměl. Nováček prohrál a zkušený stoper byl během šesti minut vyloučen. Tiskový mluvčí jihočeského klubu pak novinářům vzkázal, že Sivok do mixzóny nepřijde.Rozhodčí Ondřej Pechanec, který je o tři roky mladší než Sivok, žluté karty v oficiálním zápise o utkání zdůvodnil následovně.

86. minuta: Protestování nebo slovní projev nespokojenosti, kritika v přerušené hře bez hanlivých výrazů slovy „To si děláš srandu“.

90. + 2. minuta: Protestování nebo projev nespokojenosti pomocí gest, ironický způsob zatleskání jako protest proti rozhodnutí rozhodčího v přerušené hře.

„Mrzí mě jedna věc: místo, abychom si vážili legend, jako je Milan Baroš nebo Tomáš Sivok, kteří pro Českou republiku udělali něco fantastického, tak k nim nechováme respekt. Já jsem to viděl, byl tam souboj, on akorát zatleskal a rozhodčí hned tasil kartu, přišlo mi to směšné. Ten kluk se dva měsíce připravuje, je mi ho líto. Pro mě je to hanba!“ štvalo hostujícího trenéra Davida Horejše.

Sivok navíc patřil k nejlepším hráčům Dynama. Ve vzduchu vládl, na zemi si počínal sebevědomě. Nyní však bude chybět v utkání proti Plzni, stejně jako vykartovaní Patrik Čavoš a Pavel Novák. „Je mi smutno. Tomáše vidím každý den, je to ohromný profík a srdcař. Říkal mi: Když uvidíte, že mám mužstvu co dát, dejte mně tam. A hned předvedl, že nám pomůže. Teď nám bohužel bude chybět,“ pokračoval Horejš. „Přitom já jsem šťastný, že takové hráče můžeme v Česku vidět! Vždyť Baroš je vítěz Ligy mistrů, Sivok bývalý kapitán,“ dodal.

Sivok po zápase do mixzóny mezi novináře i přes početné žádosti o rozhovor nepřišel, tiskový mluvčí to zdůvodnil tím, že po takovém vývoji není vhodná chvíle.

Paradoxní je, že podobné zkušenosti s něčím takovým má i Baník. V minulé sezoně konkrétně Baroš.

Podle kouče Bohumila Páníka by se však mělo všem měřit stejně. „Hráči si taky musí uvědomit, že jsou součástí týmů. Je těžko měřit dvěma metry, protože mladší kluci je zase začnou napodobovat. Milan si to uvědomil, je ukázněný. Sivok se vrátil po dlouhé době a taky si to musí uvědomit. Je to jako doma, když vychováváte děti. Musíte být na všechny stejně spravedlivý,“ řekl.

SESTŘIH: Baník - České Budějovice 2:1. Ostrava už je pátá, rozhodl Diop

Baník - České Budějovice: Hořký návrat. Sivok po protestech musí do sprch!

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud