Šádek u střídaček dráždí ligu. Sudím prý nevadí, povolení má sám od sebe | iSport.cz
Jakub Konečný
18. září 2019 • 14:45

Šádek u střídaček dráždí ligu. Sudím prý nevadí, povolení má sám od sebe

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to (zlo)zvyk, který v Plzni vytáčí soupeře doběla. Šéf domácích Adolf Šádek v prostoru hřiště, čtvrtému rozhodčímu hned za zadkem, budí velké emoce. Tím spíš, že v pondělní dohrávce s Jabloncem dokonce fyzicky napadl trenéra hostí Petra Radu. Disciplinární postih mu však za tento úlet pravděpodobně nehrozí, takže Šádek bude stát v příštím domácím utkání se Spartou mezi lavičkami opět.Pár minut před úvodním hvizdem šibalsky mrkl na Josefa Jinocha, kolegu z Mladé Boleslavi, a pak se Adolf Šádek usadil na čestnou tribunu Doosan Areny. V červeném polstrovaném křesle však příliš dlouho nevydržel, jakmile šel Jablonec do vedení, svítila už holá hlava plzeňského bosse i jeho bílé luxusní tenisky v prostoru mezi lavičkami, kde se o přestávce stal aktérem zatím asi největšího skandálu této sezony.

Při odchodu do šaten se Šádek dostal do potyčky s jabloneckým trenérem Petrem Radou, do kterého hrubě strčil, přičemž mezi oběma létaly ostré výrazy. Do šarvátky se posléze zapojil i Šádkův bodyguard, který se od něj nehne na krok, a zjitřené emoce musel uklidnit až domácí kouč Pavel Vrba .

„Zažil jsem to už horší,“ mávl nad celým incidentem rukou po zápase Rada, který se se Šádkem chytil už v květnu při utkání nadstavby. I tehdy totiž generální manažer Viktorie sledoval zápas pár kroků od hrací plochy, což nepůsobí úplně zdravým dojmem.

„To musejí zhodnotit jiné orgány, stojí tam každé utkání,“ podotkl k tomu Rada. „Když to nefunguje, nebo to nejde, přijde dolů. Je to tady takhle daný, že sportovní ředitel stojí mezi lavičkami, jestli to vytváří tlak na rozhodčí, si musejí posoudit oni sami,“ jablonecký kouč.

Bodyguard v akci. Střeží svého klienta před atakem kouče Jablonce Petra Rady
Bodyguard v akci. Střeží svého klienta před atakem kouče Jablonce Petra Rady

Povolení vydává sám pro sebe

Přitom každý ve FORTUNA:LIZE ví, že přesně tak to je. Zatímco Vrba z technické zóny usměrňuje své svěřence, Šádek kousek vedle něj pro změnu „koučuje“ muže v černém, především pak čtvrtého sudího, a jeho prostřednictvím i muže s píšťalkou. Proti Jablonci jeho soustavný tlak vedl k tomu, že sudí Pavel Rejžek v první půli rozhodl ve prospěch domácích drtivou většinu sporných situací – a navrch „přehlédl“ evidentní faul Lukáše Hejdy na Jana Sýkoru ve chvíli, kdy hosté šli do nadějného přečíslení. Bodyček plzeňského stopera by přitom zasloužil žlutou kartu.

Martin Wilczek, místopředseda komise rozhodčích, však o Šádkově působení na arbitry nemá podle svých slov sebemenší tušení.

„O tom nevím. Kdyby to tak bylo, tak by mi to ti rozhodčí dali vědět. A například v pondělí Jana Adámková, která dělala čtvrtou rozhodčí, nic takového neříkala,“ uvedl Wilczek na přímý dotaz deníku Sport s tím, že mu nevadí ani Šádkovo stanoviště kousek od hrací plochy.

„Co vím, tak pan Šádek se nepohybuje v technické zóně, ale mimo ni. A tam nepochybně v rámci plzeňského stadionu smí. V tom tedy z našeho pohledu není problém,“ doplnil Wilczek.

Do technické zóny, vymezené bílou čárou, smí pouze členové realizačního týmu a technický doprovod, který je uveden v oficiálním zápise o utkání. Šádek se pohybuje v její těsné blízkosti na základě karty, která mu umožňuje vstup do všech prostor stadionu – takzvaná all access card. Ty vydává povolaným osobám vždy pořádající klub, Šádek tedy uděluje povolení de facto sám sobě.

Ve FORTUNA:LIZE však není v tomto směru žádnou výjimkou, ze stejného místa sledují zápasy například i olomoucký manažer Ladislav Minář či jeho zlínský kolega Zdeněk Grygera.

Na Šádka je však nejvíc vidět. A budí taky největší vášně.

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

Plzeň - Jablonec: Strkanice Rady se Šádkem! Do potyčky se vložil i Vrba

LIGA NARUBY: historická červená pro kouče, přípitek Starky a Šádka

LIGOVÝ INSIDER: Tah s Lischkou bych v derby neriskoval. Šádek? To jsem zažil jen v Itálii

Příbram - Plzeň: Šádek si se Starkou u vína ťukli pěstmi

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz


Články odjinud


Články odjinud