Sparta proti rasismu. Kam to povede, když se na něj vykašleme? ptá se Štáfek | iSport.cz
18. září 2019 • 16:59

Sparta proti rasismu. Kam to povede, když se na něj vykašleme? ptá se Štáfek

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Za každou cenu chceme se Sönderjyske uspět, shodují se Guľa s Kopicem
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pražská Sparta před vrcholem podzimu, derby s vedoucí Slavií, vyrukovala s novou kampaní. Skrze video s hercem Jakubem Štáfkem, známým ze seriálu Vyšehrad, upozorňuje na projevy rasismu na ligových stadionech.„Rasismus má na českých stadionech dlouhou tradici. Co děláš pro to, aby tu zůstala?“ ptá se v ironickém monologu diváka Štáfek . „Když do tvého klubu přijde cizinec, zdůrazni, že je zapotřebí se spoléhat jen na Čechy a na bílé hráče,“ 'nabádá' pak a odkazuje i na to, že rasističtí fanoušci nepočítají góly vstřelené hráči tmavé pleti.

„Kdyby se každej na stadionu vykašlal na rasismus, kam to asi povede? Zmizely by urážky proti černochům, hučení, cizincům by se tady hrálo líp... To by si vážně chtěl?“ ptá se Štáfek.

Video vyvolalo dost reakcí od fanoušků, někteří z nich si ovšem myslí, že určitá skupinka jeho poselství úplně nemusí pochopit. „Snažíme se na youtube komunikovat s lidmi, kteří to na první dobrou nepochopili. A spoléháme i na vás, kteří jste to pochopili. Že se o tom budete bavit, vysvětlovat, proč je rasismus na hlavu a proč ho na Spartě nechceme,“ stojí ve vyjádření na oficiálním twitterovém účtu Sparty.

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud