Sparta proti rasismu. Kam to povede, když se na něj vykašleme? ptá se Štáfek | iSport.cz
18. září 2019 • 16:59

Sparta proti rasismu. Kam to povede, když se na něj vykašleme? ptá se Štáfek

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pražská Sparta před vrcholem podzimu, derby s vedoucí Slavií, vyrukovala s novou kampaní. Skrze video s hercem Jakubem Štáfkem, známým ze seriálu Vyšehrad, upozorňuje na projevy rasismu na ligových stadionech.„Rasismus má na českých stadionech dlouhou tradici. Co děláš pro to, aby tu zůstala?“ ptá se v ironickém monologu diváka Štáfek. „Když do tvého klubu přijde cizinec, zdůrazni, že je zapotřebí se spoléhat jen na Čechy a na bílé hráče,“ 'nabádá' pak a odkazuje i na to, že rasističtí fanoušci nepočítají góly vstřelené hráči tmavé pleti.

„Kdyby se každej na stadionu vykašlal na rasismus, kam to asi povede? Zmizely by urážky proti černochům, hučení, cizincům by se tady hrálo líp... To by si vážně chtěl?“ ptá se Štáfek.

Video vyvolalo dost reakcí od fanoušků, někteří z nich si ovšem myslí, že určitá skupinka jeho poselství úplně nemusí pochopit. „Snažíme se na youtube komunikovat s lidmi, kteří to na první dobrou nepochopili. A spoléháme i na vás, kteří jste to pochopili. Že se o tom budete bavit, vysvětlovat, proč je rasismus na hlavu a proč ho na Spartě nechceme,“ stojí ve vyjádření na oficiálním twitterovém účtu Sparty.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud