SESTŘIH: Liberec - Budějovice 4:2. Slovan zvládl přestřelku, gól dal i Baluta

Autor: iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Liberce v duelu 11. kola první ligy porazili po přestřelce České Budějovice 4:2. Domácí poslal rychle do vedení Alexandru Baluta, ale nováček soutěže mezi 14. a 16. minutou otočil stav po gólech Davida Ledeckého s Patrikem Brandnerem. Roman Potočný však ještě do pauzy srovnal a v druhé půli dokonali obrat Petar Musy a Kamso Mara z penalty. Dynamo nevyhrálo v lize v Liberci od roku 1996 už 15 zápasů po sobě a kleslo na poslední místo tabulky. Slovan je osmý.

Domácí: 7. A. Baluta, 23. Potočný, 54. Musa, 70. Mara

Hosté: 15. Ledecký, 16. Brandner

Domácí: Nguyen – Fukala, Chaluš, Mikula (C), Hybš – Karafiát, Mara – Malinský, A. Baluta (84. Beran), Potočný (77. Pešek) – Musa (75. Kuchta).

Hosté: Staněk – Helešic, L. Havel, Sivok (C), Kladrubský – Schranz, Mustedanagić, Kulhánek (75. Javorek), Havelka, Brandner (62. Delarge) – Rabušic (10. Ledecký).

2936 diváků

V Liberci se v úvodu strhla nečekaná přestřelka. Všechno začal v sedmé minutě domácí Baluta, který dorazil do odkryté branky míč poté, co Staněk vytáhl Musovu střelu na tyč. Vzápětí domácí nepotrestali chybu v rozehrávce Dynama a Jihočeši překvapivě obrátili stav.

Ve 14. minutě po centru Kladrubského Severočeši neuhlídali střídajícího Ledeckého, který o čtyři minuty dříve nahradil zraněného Rabušice, a hostující náhradník zaznamenal svůj premiérový ligový gól.

Další útočná akce přinesla Jihočechům vedení. Po chybě domácích ve středu pole, kde jim kvůli kartám scházeli hned tři potrestaní hráči, se dostal do úniku Brandner a zkušeně překonal Nguyena.

Liberec však prohrával jen sedm minut. Centr z pravé strany prošel celým hostujícím vápnem a balon hlavou uklidil do sítě Potočný, kterého nedokázal pokrýt Kladrubský.

SESTŘIH: Liberec - České Budějovice 4:2. Slovan zvládl přestřelku s nováčkem

Severočeši postupně získávali převahu a do druhé půle vstoupili tlakem. Hned po pauze Musovu dělovku z pravé strany zlikvidoval Staněk, v 51. minutě už hostujícího gólmana překonal Potočný, ale na brankové čáře dokázal míč odkopnout Sivok.

V 53. minutě už Liberec vedl. Po rohovém kopu zůstal nepokrytý na malém vápně Musa a zblízka dokonal druhý obrat v utkání. Chorvatský útočník navázal na gól z minulého kola v Opavě.

Hosté byli v druhém poločase už méně nebezpeční. Liberec většinu času kontroloval hru a v 70. minutě přidal pojistku. Z penalty, kterou zavinil faulující Kladrubský, zvýšil Mara.

Slovan si už přes několik hrubek v obraně nenechal vítězství zkomplikovat, navíc ještě pár šancí zahodil a jednou mu zkazil radost ofsajd. Liberec ve středu tabulky o skóre přeskočil Spartu, která klesla na devátou pozici.

Klíčové momenty utkání

Liberec - České Budějovice: Fukala přešel přes dva beky, zastavil ho až Staněk

Liberec - České Budějovice: Mara chladnokrevně proměnil penaltu, 4:2

Liberec - České Budějovice: Kladrubský trefil loktem Potočného, penalta!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - České Budějovice: Musa po rohovém kopu zblízka dopravil míč do sítě, 3:2

Liberec - České Budějovice: Potočný spálil obrovskou tutovku, střelu mu před brankovou čarou vyrazil Sivok!

Liberec - České Budějovice: Z hranice vápna střílel nebezpečně Musa

Liberec - České Budějovice: Centr Malinského zužitkoval hlavou Potočný, 2:2

Liberec - České Budějovice: Brandner využil pasu za obranu a s přehledem skóroval, 1:2

Liberec - České Budějovice: Po centru Kladrubského nejlépe hlavičkoval Ledecký a překonal Nguyena, 1:1

Liberec - České Budějovice: Fantastickou ránu Mustedanagiče vytáhl Nguyen na roh

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905