SESTŘIH: Zlín - Boleslav 0:2. První výhra venku, Fastav se dál trápí

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve třináctém kole první ligy vyhráli 2:0 ve Zlíně a díky gólům Nikolaje Komličenka a Pavla Buchy poprvé v sezoně zvítězili venku. Na domácí lavičce tak nevyšla premiéra trenérovi Janu Kameníkovi a moravský celek prohrál šesté z posledních sedmi utkání.

Zlín nastoupil se zcela novým útokem, neboť z Boleslavi hostujícího Wágnera nepustila na hřiště dohoda klubů a nejlepšího střelce Poznara zase svalové zranění. Netradiční složení domácí jedenáctky si vynutily i další absence, takže na levém kraji obrany zaskakoval kapitán Jiráček.

Boleslav přijela do Zlína s nejlepším útokem soutěže a ten se předvedl už ve čtvrté minutě, kdy Komličenko vysunul Mesanoviče, ale domácí brankář Rakovan skvěle zasáhl. Zlín zahrozil po akci Fantiše a přímém kopu Džafiče, ale hostující gólman Stejskal se zaskočit nenechal.

Ve 26. minutě už Komličenko otevřel skóre. Po rohovém kopu a závaru v malém vápně se nejlépe zorientoval a poslal míč pod břevno. Ruský útočník vstřelil devátý gól v sezoně a upevnil si první místo v pořadí střelců.

Zlín byl blízko vyrovnání po půlhodině hry, ale Železník trefil ve slibné pozici tyč. O pár minut později se po přímém kopu neprosadil Podio a Džafič po pěkné kombinaci střílel v pádu nad. V závěru první půle mohl po rohovém kopu navýšit vedení hostí Pudil.

Po změně stran Zlín výrazně zvýšil útočnou aktivitu a v 59. minutě byl blízko vyrovnání, když po Bartošákově centru střílel Fantiš. Domácí dále tlačili, nicméně chyběl jim větší moment překvapení, který by rozhodil konsolidovanou obranu soupeře.

Přesto se tak stalo v 68. minutě, kdy se za záda stoperů dostal Železník, ale ve vyložené pozici vysoko přestřelil. Další vyloženou šanci už domácí neměli a v závěru inkasovali po protiútoku, který zakončil Bucha.

Zlín - Mladá Boleslav: Klíma po nadějném brejku netrefil bránu

Zlín - Mladá Boleslav: Fantišovu hlavičku skvěle vytáhl Stejskal
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Zlín - Mladá Boleslav: Bucha v úniku na Rakovana nezklamal a zvýšil na 2:0!

Zlín - Mladá Boleslav: Železník sám před brankářem! Ale stoprocentní šanci nevyužil

Zlín - Mladá Boleslav: Komličenko se odhodlal ke střele, Rakovan míč krotil s problémy

Zlín - Mladá Boleslav: Rakovan neudržel míč v rukavicích, Pudil ale nedorazil míč do sítě

Zlín - Mladá Boleslav: Džafič se v zakončení před Stejskalem sklouzl a netrefil bránu

Zlín - Mladá Boleslav: Smolař Železník - napoprvé trefil tyč, napodruhé pálil nad bránu

Zlín - Mladá Boleslav: Komličenko z dorážky posílá hosty do vedení, 0:1!

Zlín - Mladá Boleslav: Komličenko se vytáhl s parádní technickou ranou

Zlín - Mladá Boleslav: Džafič kroutil míč do šibenice, ale Stejskal se skvěle vymrštil

Zlín - Mladá Boleslav: Fulnekův obstřel vytáhl Rakovan na rohový kop

Zlín - Mladá Boleslav: Fantiš skvělou patičkou vyslal Matejova do obrovské šance

Zlín - Mladá Boleslav: Komličenko našel Mešanoviče, ten v tutovce Rakovana neprostřelil

Domácí:

Hosté: 26. Komličenko, 89. Bucha

Domácí: Rakovan – Matejov, P. Buchta, Hnaníček (46. Cedidla), Bartošák – Folprecht, Jiráček (C), Podio – Fantiš, Železník, Džafić (75. Janetzký).

Hosté: Stejskal – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Křapka – Hubínek, Budínský, Matějovský (C) (46. Bucha), Fulnek – Mešanović (61. Jiří Klíma), Komličenko (86. Hašek).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905