SESTŘIH: Olomouc - Slavia 0:0. Vyloučení hostů, lídr udržel alespoň bod

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté vedoucí Slavie v 17. kole první ligy remizovali 0:0 v Olomouci. Obhájci titulu, kteří odehráli celý druhý poločas bez vyloučeného záložníka Lukáše Masopusta, ztratili body po osmi výhrách za sebou a teprve potřetí v sezoně. Pražané mají v čele tabulky dvanáctibodový náskok na druhou Plzeň, která může stáhnout manko v neděli na hřišti Karviné. Sigma prodloužila sérii bez vítězství na osm utkání a zůstala desátá.

Domácí: Mandous – Sladký, Beneš (C), Jemelka, Vepřek – Zmrzlý (89. Chytil) – Zahradníček (80. Hála), Houska, Plšek (75. P. González), Falta – Yunis.

Hosté: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Frydrych, Bořil – Takács – Masopust, Hušbauer (C), Ševčík, Olayinka – Tecl (46. Van Buren).

8119 diváků

Slavia v generálce na středeční souboj s Interem Milán ve skupině Lize mistrů nastoupila oproti poslednímu kolu před reprezentační přestávkou se třemi změnami. Nemocného nejlepšího střelce Součka zastoupil Takács. Pouze na lavičce seděl další středopolař Stanciu a na hrotu útoku se místo Hilála objevil Tecl.

Očekávaný nápor Slavie odstartoval přímý kop Hušbauera, který ale zlikvidoval Mandous. Olomoucký brankář při svém druhém ligovém zápase kariéry pak zlikvidoval i dvě střely Ševčíka ve 20. a 24. minutě, pokus Takácse mířil těsně vedle.

SESTŘIH: Olomouc - Slavia 0:0. První ztráta hostů po 8 výhrách, druhou půli hráli v deseti

Domácí hráči organizovaně bránili a využívali každou příležitost k brejkům. Po jednom z nich se k nebezpečné hlavičce dostal Plšek, ale mířil nad. Jeden protiútok byl necitlivě zastaven sudím a místo šance přišly dvě žluté karty za protesty pro náhradníka Hálu a trenéra Látala.

Těsně před koncem poločasu přišla klíčová chvíle utkání. Hráči Sigmy utíkali ve dvou na jednoho obránce Slavie, těsně před šestnáctkou Masopust fauloval Faltu a dostal od rozhodčího Rejžka rovnou červenou kartu. Následný přímý kop však Sigma nevyužila.

Na hře se však početní převaha Olomouce vůbec neprojevila. Taktovku zápasu držela i v deseti Slavia. V 51. a 57. minutě opět nebezpečně hlavičkoval Takács, ale Mandous byl dál bezchybný.

Olomouc zase spoléhala na brejky, v 65. minutě Falta obešel z úhlu i Koláře, ale jeho vysoký centr nedokázal Sladký zpracovat, natož kloudně vystřelit. Těsně vedle mířila hlavička Yunise po centru z pravé strany.

Blízko k vedoucímu gólu měla Slavia v 71. minutě, kdy na Hušbauerův roh vyskočil nejvýše Frydrych, ale míč z jeho hlavy skončil na břevně. Pět minut před koncem nevyzrál na gólmana Mandouse ani náhradník Van Buren a bezbrankové skóre se nezměnilo ani po šanci domácího Yunise v nastaveném čase. Olomouc tak se Slavii bodovala po předchozích čtyřech porážkách za sebou.

Trpišovský po ztrátě v Olomouci: První poločas bylo spíš ragby

Olomoucký hrdina Mandous: Proti Slavii vždycky čekáte hodně práce

Klíčové momenty utkání:

Olomouc - Slavia: Obří Yunisova šance, sešívané zachránil Frydrych!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Olomouc - Slavia: Tutovka Van Burena po Ševčíkově obloučku, ale skvělý Mandous!

Olomouc - Slavia: Yunisova prudká hlavička zamířila těsně vedle brány!

Olomouc - Slavia: Frydrych hlavičkou po rohovém kopu trefil břevno!

Olomouc - Slavia: Falta před Kolářem, obrovskou šanci Sigmy komicky zpackal Sladký

Olomouc - Slavia: Zase Takács! Po Hušbauerově rohu hlavičkoval nad bránu

Olomouc - Slavia: Takácsova tvrdá hlavička, Mandous vykryl úhel

Olomouc - Slavia: Takácsovu hlavičku fantasticky vytáhl Mandous mimo tři tyče

Olomouc - Slavia: Závar po Plškově standardce neskončil gólem

Olomouc - Slavia: Červená pro Masopusta! Brnknul o nohu Faltovi, poslední byl ještě Ševčík

Olomouc - Slavia: Domácí mohli jít do úniku dva na nikoho, sudí Rejžek neponechal výhodu!

Olomouc - Slavia: Takácsova rána z první zapadla vedle pravé tyče

Olomouc - Slavia: Krásná Ševčíkova rána přiměla Mandouse k výborné robinsonádě

Olomouc - Slavia: Osamocený Plšek v tutovce hlavičkoval nad bránu!

Olomouc - Slavia: Ševčíkovu nebezpečnou ránu k bližší tyči si pohlídal Mandous

Olomouc - Slavia: Trenér Sparty Jílek sleduje zápas s rodinou

Olomouc - Slavia: Hušbauerova slabá přízemní střela skončila v Mandousových rukavicích

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905