25. listopadu 2019 • 10:28

Plzni to drhne. Hráči si neuvědomili kvalitu Karviné, zlobil se Vrba

Autor: jon, koš
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Po klopýtnutí Slavie v Olomouci (0:0) měli nabito na krásnou smeč, jenže plzeňský úder v Karviné skončil v síti. Viktoria na hřišti poslední Karviné pouze remizovala 1:1, především výkon v prvním poločase nevypadal tak, jak by si aspirant na ligový titul představoval. „Přiznejme si, že za ten výkon jsme si nezasloužili vyhrát,“ uznal po utkání zklamaný kouč Pavel Vrba.

Víkend z pohledu tří nejambicióznějších českých celků fotbalové FORTUNA:LIGY dopadl na draka. V pátek v divokém zápase s Českými Budějovicemi ztratila doma Sparta remízou 3:3, v sobotu po vyloučení Lukáše Masopusta oslabená Slavia uhrála remízu 0:0 v Olomouci. Zaváhání rivalů nezužitkovala ani Plzeň, když v neděli získala pouze bod v Karviné (1:1).

„První poločas byl špatný, bez rychlosti a důrazu. Druhý výrazně lepší. Hráči si asi neuvědomili kvalitu Karviné, brali to jen podle postavení v tabulce. Viděl jsem tady zápas Jablonce, který vyhrál se štěstím,“ štvalo plzeňského trenéra Pavla Vrbu.

Po tříměsíční pauze dostal pod hrotem šanci Aleš Čermák, kde ho Vrba upřednostnil před Tomášem Hořavou. „Na tréninku vypadal dobře. Věřili jsme, že bude přímočařejší než Hořava. Ale v prvním poločase se moc stahoval do hloubky. Celá naše středová řada musí být víc vidět,“ zlobilo plzeňského kouče.

SESTŘIH: Karviná - Plzeň 1:1. Slezané bodovali po pěti zápasech, hostům zachránil remízu Krmenčík

Západočeši zaznamenali v sezoně už čtvrtou ligovou remízu venku a znovu potvrdili pro sebe smutné zjištění, že na hřištích soupeře to českému vicemistrovi neklape. Plzeň má venku pouze 54 procentní bodovou úspěšnost, s čímž se nejvyšší ambice jen těžko slučují.

„Nebyli jsme nebezpeční, všechno nám trvalo dlouho. Karviná dobre organizovaná, vracela se do základního postavení. Pomohlo jí, že dala brzo gól a mohli hrát zezadu. Naše produktivita v útočné fázi byla špatná,“ zoufal si Vrba v pozápasovém rozhovoru pro O2TV Sport.

Karviné pomohl rychlý Lingrův gól ze šestnácté minuty. „Před gólem tam chyba při ztrátě ve středu hřiště. To bylo zásadní. Pak měli být Hejda s Řezníkem pohotovější a rychlejší v souboji s Lingrem,“ komentoval Vrba. „Je hezké, že je vidět nějaká vyšší fotbalová kvalita, ale do finální fáze jsme se dostávali málo,“ uzavřel kouč nepovedené představení.

Plzeň do konce podzimu čekají ještě tři utkání - doma s Bohemians, na Slovácku a závěr s Teplicemi. Po sedmnácti odehraných kolech je Viktoria v tabulce druhá o 11 bodů za Slavií, jejíž náskok v roce 2019 už určitě nedožene.

Jarábek se v Karviné uvedl bodem: Musím hráče pochválit, chytili se fanoušků

Karviná - Plzeň: Kovařík překonal Pastornického, jenže byl v ofsajdu. Gól správně neplatil

Karviná - Plzeň: Ba Loua našel před bránou Lingra. Ten se prosmýkl mezi beky a překonal Hrušku, 1:0

Karviná - Plzeň: Kalvachův nákop ke vzdálenější tyči zužitkoval hlavou Krmenčík, 1:1

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905