SESTŘIH: Slavia - Budějovice 4:1. Triumfální tečka, zářil kapitán Škoda

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Luxusní náskok šestnácti bodů v čele ligové tabulky i více než 16 tisíc aplaudujících fanoušků. Fotbalisté Slavie se rozloučili s podzimní části FORTUNA:LIGY jasným triumfem 4:1 nad Českými Budějovicemi. Duel si užil domácí kapitán Milan Škoda, který Dynamo sundal dvěma přesnými hlavičkami, trefili se i Lukáš Masopust a Vladimír Coufal, v úvodu druhé půle jen snížil hostující Ubong Ekpai. Ani na lavičce nebyl Nicolae Stanciu, který odjel z osobních důvodů do Rumunska. Jihočeský nováček prohrál poprvé po osmi kolech a v tabulce je osmý.

Domácí: 13. Milan Škoda, 19. Coufal, 28. Masopust, 58. Milan Škoda

Hosté: 52. Ekpai

Domácí: O. Kolář – Coufal, Takács, Kúdela, Bořil (76. Holeš) – Masopust (79. Júsuf Hilál), Traoré (72. Hora), Ševčík, T. Souček (C), Provod – Milan Škoda.

Hosté: Drobný – Javorek, L. Havel, P. Novák, Kladrubský (C) – Ekpai, Havelka (77. Kulhánek), Brandner (69. Mršić), Čavoš (81. Táborský), Schranz – Ledecký.

Domácí: Frydrych, Kovář, Hora, Hušbauer, Olayinka, Júsuf Hilál, Holeš

Hosté: Čolić, Kulhánek, Mršić, Polom, Malecha, Táborský, Křížek

Hosté: Havelka, Ekpai, Drobný

Franěk – Vlček, Mojžíš (Vojkovský)

Eden Aréna, Praha-Vršovice

Slávistický kouč Trpišovský nasadil do základní sestavy i Lukáše Provoda, který přišel do Edenu na začátku podzimu právě z Budějovic. Jihočechům kvůli karetnímu trestu chyběl kapitán Sivok a jeho absence byla na trávníku hodně znát.

Hosté od začátku nestíhali a ve 13. minutě poprvé inkasovali. Na Masopustův centr si naskočil Škoda a hlavou otevřel skóre. Zkušený útočník dal gól ve třetím ligovém utkání po sobě.

Za šest minut domácí zvýšili. Masopust přiťukl na hranici vápna Coufalovi a jeden z hostujících hráčů tečoval střelu do sítě. Třetí branku mohli slávisté přidat vzápětí, Provod ale ve skluzu zakončil vedle.

Brankář Českých Budějovic Jaroslav Drobný se usmívá spolu se slávistou Milanem Škodou

V 28. minutě už přetížená českobudějovická obrana inkasovala potřetí. Masopust po přihrávce od Škody postupoval sám na bránu a se štěstím prostřelil Drobného. Asistent sudího odmával ofsajd, ale videorozhodčí původní verdikt změnil. Ke čtvrtému gólu měli blízko Traoré a Souček, proti nimž zasáhl hostující brankář.

Do druhé půle vstoupili Jihočeši jako vyměnění a v 51. minutě snížili. Ekpai volejem prostřelil Koláře a připsal si první branku v českobudějovickém dresu. Slavia v lize inkasovala po 651 minutách, na podzim dostala teprve čtvrtý gól.

Pražany obdržená branka probrala a v 58. minutě skórovali počtvrté. Na Traorého centr si naběhl Škoda a nedal Drobnému šanci. Zkušený útočník si připsal 94. gól v nejvyšší soutěži a už jen šest tref mu chybí do Klubu ligových kanonýrů.

V 77. minutě Škoda přiťukl Takácsovi, ale ten minul. Závěr si Pražané užívali, a přestože do konce soutěže ještě zbývá i s nadstavbou 15 kol, začali domácí fanoušci skandovat: "Slavie Praha, mistr ligy".

SESTŘIH: Slavia - Č. Budějovice 4:1. Dokonalá sešívaná tečka, zářili Masopust a Škoda

Klíčové momenty zápasu

Slavia - České Budějovice: Takács vyrazil do útoku, v dobré pozici netrefil bránu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - České Budějovice: Nádherná rychlá kombinace a Škoda zvyšuje už na 4:1!

Slavia - České Budějovice: Škoda za obranou, Coufal zakončoval vedle brány

Slavia - České Budějovice: Ekpai dal hostům naději, střelou k bližší tyči propálil Koláře, 3:1!

Slavia - České Budějovice: Obrovský závar před bránou hostů, Drobný a Havel zachraňovali

Slavia - České Budějovice: Škodovu skákavou střelu pokryl Drobný

Slavia - České Budějovice: Neskutečná kombinace domácích, Součka vychytal Drobný

Slavia - České Budějovice: Kúdelova standardka zamířila vysoko nad bránu

Slavia - České Budějovice: Traoré vybojoval míč, ve stoprocentní šanci ho vychytal Drobný

Slavia - České Budějovice: Masopust konečně proměnil šanci! Nejdřív ofsajd, pak uznáno, 3:0

Slavia - České Budějovice: Provod v tutovce! Ale pobídku od Masopusta poslal těsně vedle

Slavia - České Budějovice: Coufal ranou zpoza šestnáctky zvyšuje už na 2:0!

Slavia - České Budějovice: Masopust si seběhl z pravé strany a střílel těsně vedle

Slavia - České Budějovice: Škoda výstavní hlavičkou posílá sešívané do vedení, 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905