Celý ŽEBŘÍČEK 50 mocných v českém fotbale: od Vízka až po Berbra | iSport.cz
1. února 2020 • 13:00

Celý ŽEBŘÍČEK 50 mocných v českém fotbale: od Vízka až po Berbra

Autor: šf, iSport.cz
TOP VIDEA
TOP 5 Čechů ve španělské lize: Bílek v zelenobílém i dvojice v Atlétiku
BANÍK 2003-04 (II. část): Heinz o chemii v kabině, jak žila Ostrava a čím Baník předběhl dobu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Funkce, peníze, zkušenosti a kontakty, vliv na veřejnost... Právě těmito atributy se mohou pyšnit lidé, kteří vládnou českému fotbalu - funkcionáři, agenti, vlastníci klubů či médií. Deník Sport každoročně zveřejňuje svůj žebříček padesáti nejmocnějších lidí v tuzemském fotbale. Projděte aktuální pořadí celé padesátky. Zvítězil už potřetí za sebou Roman Berbr.50. (nový v žebříčku) Ladislav Vízek

Internacionál a komentátor deníku Sport
Můžete o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. Za týden jeho postřehy ve Sportu najdete zas. Legenda kárá i chválí, fotbal zná dokonale z praktické stránky, pouští zákulisní informace i drby a má okruh osvědčených zdrojů, které… jmenuje.

49. (-9) Marek Jankulovski

Sportovní ředitel Baníku
„Dělá nám kabinu, mluví s hráči, má právo veta, jestli hráče přivést, nebo se ho zbavit,“ popsal jeho roli majitel Václav Brabec. Žádná „kancelářina“ ani skauting. Luxusní džob, ale výsledky ne zrovna přesvědčivé. Přichází nová etapa budování klubu, obhájí svou pozici v něm?

Vyzkoušejte iSport Premium. Nyní na 30 dní ZDARMA exkluzivně v mobilní aplikaci iSport. Více ZDE >>

48. (+1) Vlastimil Košťál

Bývalý místopředseda FAČR a šéf Sparty
Coby hoteliér vede spokojený život v rakouském Kaprunu, kam za ním jezdí týmy z Česka i staří známí z fotbalového prostředí. Blízko je však stále i v jiných ohledech. Nadále platí za prostředníka, na něhož se obracejí i lidé z protichůdných táborů. Poradí, navrhne, propojí.

47. (beze změny) Jaroslav Starka

Prezident FK Příbram
Fotbalovou renesanci vystřídala šedivá realita a poslední místo v lize. Veterán mezi klubovými bossy musel z kádru „vyhodit mrtvé ryby“ a (zatím) jako asistenta povolal starého známého Petra Čuhela. Ač Příbrami oficiálně velí jeho syn, je Starka senior stále těžká váha s důležitými kontakty.

V kanceláři bosse Starky: Kmotr, kulka v rámu, Masarykova busta i rapper

46. (nový v žebříčku) Vratislav Mynář

Hradní kancléř, „lobista“ Slovácka
Prezidentův kancléř má dlouhé prsty, sahají i do fotbalu. Patří do hradní party propojené se slávistickým šéfem Jaroslavem Tvrdíkem a pohybuje se v zákulisí ligového Slovácka.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud