Celý ŽEBŘÍČEK 50 mocných v českém fotbale: od Vízka až po Berbra | iSport.cz
1. února 2020 • 13:00

Celý ŽEBŘÍČEK 50 mocných v českém fotbale: od Vízka až po Berbra

Autor: šf, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Slovácko: Malínský předložil míč Kuchtovi, ten doklepává do sítě! Ale pískán ofsajd
Teplice - Baník: Fillo si srazil rohový kop do vlastní sítě, 2:1 pro Skláře!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Funkce, peníze, zkušenosti a kontakty, vliv na veřejnost... Právě těmito atributy se mohou pyšnit lidé, kteří vládnou českému fotbalu - funkcionáři, agenti, vlastníci klubů či médií. Deník Sport každoročně zveřejňuje svůj žebříček padesáti nejmocnějších lidí v tuzemském fotbale. Projděte aktuální pořadí celé padesátky. Zvítězil už potřetí za sebou Roman Berbr.50. (nový v žebříčku) Ladislav Vízek

Internacionál a komentátor deníku Sport
Můžete o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. Za týden jeho postřehy ve Sportu najdete zas. Legenda kárá i chválí, fotbal zná dokonale z praktické stránky, pouští zákulisní informace i drby a má okruh osvědčených zdrojů, které… jmenuje.

49. (-9) Marek Jankulovski

Sportovní ředitel Baníku
„Dělá nám kabinu, mluví s hráči, má právo veta, jestli hráče přivést, nebo se ho zbavit,“ popsal jeho roli majitel Václav Brabec. Žádná „kancelářina“ ani skauting. Luxusní džob, ale výsledky ne zrovna přesvědčivé. Přichází nová etapa budování klubu, obhájí svou pozici v něm?

Vyzkoušejte iSport Premium. Nyní na 30 dní ZDARMA exkluzivně v mobilní aplikaci iSport. Více ZDE >>

48. (+1) Vlastimil Košťál

Bývalý místopředseda FAČR a šéf Sparty
Coby hoteliér vede spokojený život v rakouském Kaprunu, kam za ním jezdí týmy z Česka i staří známí z fotbalového prostředí. Blízko je však stále i v jiných ohledech. Nadále platí za prostředníka, na něhož se obracejí i lidé z protichůdných táborů. Poradí, navrhne, propojí.

47. (beze změny) Jaroslav Starka

Prezident FK Příbram
Fotbalovou renesanci vystřídala šedivá realita a poslední místo v lize. Veterán mezi klubovými bossy musel z kádru „vyhodit mrtvé ryby“ a (zatím) jako asistenta povolal starého známého Petra Čuhela. Ač Příbrami oficiálně velí jeho syn, je Starka senior stále těžká váha s důležitými kontakty.

V kanceláři bosse Starky: Kmotr, kulka v rámu, Masarykova busta i rapper

46. (nový v žebříčku) Vratislav Mynář

Hradní kancléř, „lobista“ Slovácka
Prezidentův kancléř má dlouhé prsty, sahají i do fotbalu. Patří do hradní party propojené se slávistickým šéfem Jaroslavem Tvrdíkem a pohybuje se v zákulisí ligového Slovácka.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud