Hašek je v Izraeli. Haifa a Sparta jednají, čas na dohodu se krátí | iSport.cz
Jan Vacek
5. února 2020 • 23:10

Hašek je v Izraeli. Haifa a Sparta jednají, čas na dohodu se krátí

Autor: Jan Vacek, iSport.cz
TOP VIDEA
Jablonec - Příbram: Šílený kiks Kočího potrestal Sýkora, 3:0 Jablonec - Příbram: Šílený kiks Kočího potrestal Sýkora, 3:0
Malinského show. Sparta takového hráče nemá, říká Horváth Malinského show. Sparta takového hráče nemá, říká Horváth
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z MARBELLY | Další směřování kariéry Martina Haška zůstává zahaleno nejistotou. Navenek byl okolo nespokojeného záložníka klid, v zákulisí ale bylo pořádně živo. Podle informací serveru iSport.cz panuje na trase Haifa - Praha čilý ruch. Maccabi se dál snaží získat talentovaného středopolaře do svých řad, Sparta je jednáním otevřená a Martin Hašek je v Izraeli, kde by měl absolvovat zdravotní prohlídku. Čas se ovšem oběma stranám rychle krátí. Přestupní okno v Izraeli se totiž uzavře úderem čtvrteční půlnoci.Zatímco sparťané pomalu finišují herní soustředění ve španělské Marbelle, Martin Hašek se v Praze připravoval s B-týmem. Ve středu večer se vydal do Izraele na zdravotní prohlídku. Varianta přestupu je tak stále reálnější.

Zájem Haify neopadl, přední klub z Blízkého východu má o čtyřiadvacetiletého fotbalistu nadále eminentní zájem, moc rád by ho oblékl do svých barev. I proto kontakt mezi Maccabi a Spartou v posledních dnech opět nabral na intenzitě.

Jaký je aktuální stav? „Obě strany vyjednávají. Sparta jasně stanovila podmínky, za kterých dá transferu zelenou,“ potvrdil zdroj důvěrně obeznámený s průběhem námluv. Ve stejném duchu informoval i izraelský klub na svém twitterovém účtu. 

Podle informací serveru iSport.cz pražský celek požaduje zhruba 1,3 až 1,5 milionu eur (asi 34 až 39 milionů korun) a procenta z dalšího prodeje ve výši 20-25 procent. Zatímco v přestupové sumě jsou kluby defakto ve shodě, o výši procentuálního podílu z případného dalšího Haškova transferu se dál licituje. Důležitým aspektem jednání je i to, jakou formou by Maccabi transferovou částku uhradilo.

Vedení Letenských posílá do Izraele signály, že je dohodě nakloněno. Navzdory navzájem rozbitým vztahům Sparta nechce Haškovi rozdupat kariéru, ani ho na sílu držet v béčku. Zároveň však dává jasně najevo, že ze svých požadavků neuhne ani o deko.

Podle více na sobě nezávislých zdrojů je v tuhle chvíli pravděpodobnější, že k transferu nakonec dojde. Obě strany ale začíná pomalu tlačit čas. Zimní přestupové okno se v Izraeli totiž uzavře už s úderem čtvrteční půlnoci. Ještě před oficiálním stvrzením transferu Hašek do Haify odletěl absolvovat zdravotní prohlídku.

Nejbližší hodiny každopádně o další budoucnosti mladého záložníka významně napoví. Haifa se totiž v tuhle chvíli zdá být jedinou možností, jak by se Hašek a Sparta mohli rozejít v relativním klidu.

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Uzdravený Jílek je zpátky u týmu. Co řekl hráčům v emotivním proslovu?

Vindheim se těší na start jara: S Bořkem nám to bude klapat

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud