Šádek o druhé éře s Vrbou: Super frajer. Ale jako rozvedené manželství | iSport.cz
Jakub Konečný
6. února 2020 • 05:00

Šádek o druhé éře s Vrbou: Super frajer. Ale jako rozvedené manželství

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Přijdou posily do Bohemians? Je zájem o Vodháněla a co Pulkrab?
Pro koho bude Čelůstka konkurencí a dává jeho návrat smysl?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nabídka z Bulharska pro Pavla Vrbu byla vysvobozením pro všechny strany – a přišla za pět minut dvanáct. To přiznává Adolf Šádek, generální manažer Plzně, bez jakýchkoliv okolků. Stejně jako fakt, že bývalého kolegu Františka Myslivečka vidí raději v Mladé Boleslavi než ve Slavii. „Líp se mi dýchá,“ říká šéf Viktorie v exkluzivním rozhovoru pro iSport Premium.Proč to mezi vámi a Pavlem Vrbou už nebylo takové jako v první éře?
„Samozřejmě to poznamenal jeho odchod z Plzně po prvním angažmá. A pak jsme taky oba šli svou cestou, změnili jsme ve svých životech spoustu věcí. Já Pavla opravdu strašně uznávám, je to výborný trenér i fajn chlap, ale už to zkrátka nebylo ono. V jeho prvním období si troufnu říct, že jsme byli kamarádi, ale ve druhém období už jsme byli kolegové v práci v rovině ředitel-trenér. A to je zásadní rozdíl. Naše přátelství už se nepodařilo úplně obnovit, což bylo logické vzhledem k tomu, co se stalo a čím jsme si potom prošli. Pavel je z mého pohledu super frajer, úspěšný trenér, Plzeň už možná takhle úspěšného trenéra mít nikdy nebude. Ale náš vztah byl narušený odchodem, každý jsme se mentálně maličko přenastavili. Přirovnal bych to k rozvedenému manželství, v němž se ten pár po letech vrátí k sobě. To taky přece nemůže být jako poprvé – a úplně stejné to bylo u nás. Navíc když jste úspěšný, spoustu věcí člověk skousne jinak, vztah se ale pozná až v těžších obdobích. A tady jsme maličko naráželi, úplně jsme nesdíleli na všechno stejný názor.“

Vyzkoušejte iSport Premium. Nyní na 30 dní ZDARMA exkluzivně v mobilní aplikaci iSport. Více ZDE >>

Dotklo se ho třeba, že mu v případě neúspěchu v zápase Ligy mistrů na hřišti CSKA Moskva na podzim 2018 hrozilo odvolání?
„To jsou takové ty subjektivní pocity trenérů. Zápas předtím jsme vyhráli 1:0 na Baníku a musím přiznat, že situace u nás byla napjatá. Ale nikdy nedošlo k tomu, že by někdo trenérovi vyjádřil nedůvěru. Pavel ten pocit měl, protože napětí bylo zřejmé, patrné. Ale nešlo o výsledky, spíš o herní projev, který byl takový už delší dobu. Žádný trenér nemá rád, když v takové chvíli začnete hodnotit a bilancovat jeho práci. Nebylo to nastavené tak, že kdyby to na CSKA dopadlo špatně, byl by Pavel vyhozený. Já jsem mu na začátku naší druhé etapy řekl, že je to trenér, který s ohledem na to, co odvedl pro Plzeň, se vyhodit nedá. Že bych si to nikdy nepřál 

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud