Dilema Kanga. Sparta ho potřebuje, ale musí se učit hrát i bez něj. Varianty? | iSport.cz
11. února 2020 • 05:00

Dilema Kanga. Sparta ho potřebuje, ale musí se učit hrát i bez něj. Varianty?

TOP VIDEA
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
Co s ligou? LFA se bude řídit pokynem UEFA, aby se soutěže dohrály
VŠECHNA VIDEA ZDE

Partnerství do léta a pak rozchod. Takhle to aktuálně stojí ve vztahu Sparty a Guélora Kangy. To ovšem manévruje trenéra Václava Jílka a jeho kolegy do nelehké situace. Na jedné straně totiž platí, že gabonský reprezentant je nadále naprosto klíčovou postavou mužstva. Na té druhé se ovšem nabízí, že by se Letenští měli během jara chystat na „život po Kangovi“. Jaký argument bude mít ve druhé polovině sezony větší slovo? Podle všeho ten první. „Pokud Kaku bude lepší než ostatní, není důvod ho nevyužít,“ upozorňuje Jílek. V zamčené části textu najdete nejen varianty sparťanské sestavy s Kangou a bez něj, ale i rozhovor s bývalým koučem Plzně či Bohemians Romanem Pivarníkem o tom, jak by s Gaboncem naložil. Soudě podle průběhu zimní přípravy a sestavy na generálku proti Malmö se ve Spartě s Guélorem Kangou i nadále počítá. A to nikoli v nějaké vedlejší roli, nýbrž stále v té hlavní. „Kaku v zimní přípravě funguje výborně, díky tomu máme jednodušší volbu,“ prohlásil ještě během soustředění ve Španělsku asistent trenéra Jiří Saňák.

Viděno čistě sportovním okem, nemuselo by být jarní využití extravagantního středopolaře předmětem žádné diskuse. Kanga je nejproduktivnějším hráčem Letenských, na podzim stihl deset branek a čtyři asistence. Tým v rudém spoléhá na jeho kreativitu a individuální dovednosti, navíc významně vylepšil svou disciplínu.

V případě Kangy je tu ovšem jedno velké ALE.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud