SESTŘIH: Bohemians - Slavia 1:0. První prohra lídra, rozhodl Vodháněl

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Slavie v úvodním jarním kole první ligy překvapivě podlehli v Ďolíčku Bohemians 1905 0:1. Obhájci titulu v nejvyšší soutěži prohráli poprvé od loňského dubna a po 26 zápasech. Pražské derby rozhodl v 70. minutě po necelé půlminutě na trávníku střídající Jan Vodháněl. Náskok červenobílých v čele tabulky se po výhře druhé Plzně 3:0 v Opavě snížil na 13 bodů.

Slávisté přišli o ligovou neporazitelnost jako poslední tým v sezoně. Předtím svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského naposledy našli v nejvyšší soutěži přemožitele 21. dubna, kdy prohráli ve Zlíně rovněž 0:1.

"Klokani" porazili vršovického rivala po 10 ligových zápasech a poprvé od 20. září 2014, kdy doma vyhráli 2:0. Díky nečekanému vítězství se Bohemians posunuli na 11. místo tabulky.

V základní sestavě Slavie ze zimních posil nastoupil jen Musa, který si připsal premiérový soutěžní start v červenobílém dresu. Za domácí se poprvé představil Pulkrab hostující v Ďolíčku do konce sezony ze Sparty. Letenský odchovanec nastoupil v lize poprvé od loňského března. Jeho spoluhráč kapitán Jindřišek odehrál za "Klokany" 250. ligové utkání.

SESTŘIH: Bohemians - Slavia 1:0. Neporazitelnost sešívaných skončila! Rozhodl Vodháněl

Chorvatský reprezentant do 21 let Musa dal o sobě vědět už ve druhé minutě, ale zpoza vápna mířil vedle. Do první větší šance domácích se dostal Pulkrab, jehož střelu v šestnáctce zblokoval Kúdela a gólman Kolář měl snadnou práci.

V 26. minutě vzbudil vášně souboj Köstla s hostujícím Traorém, po němž domácí obránce ve vápně spadl. Sudí Rejžek ale po konzultaci s videorozhodčím Orlem nechal pokračovat ve hře. Po více než půlhodině hry hlavičkoval nad Puškáč stejně jako o chvíli později Pulkrab, na opačné straně dopadl stejně Musa.

Ve druhé půli se první vážná akce zrodila až ve 64. minutě, Puškáč však po Bartkově centru zblízka v jasné šanci hlavičkoval vedle. O šest minut později se domácí dočkali. Frydrychovu rozehrávku vystihl Hronek, jehož centr po několika odrazech propadl ke střídajícímu Vodhánělovi a ten po necelé půlminutě na hřišti doklepl míč do sítě. Slavia inkasovala teprve popáté v ligové sezoně a venku po pěti duelech nejvyšší soutěže.

Vyrovnat mohl Frydrych, který hlavičkoval těsně vedle tyče. Na opačné straně šel sám na Koláře Vodháněl a gólmana se snažil přelobovat. Zdálo se, že slávistický brankář mimo vápno lehce škrtl rukou o míč, ale Rejžek po další debatě s Orlem opět nechal hru pokračovat.

V 90. minutě se zblízka neprosadil ve velké šanci hostující Musa. Definitivní pojistku na výhře Bohemians mohl v nastavení přidat Nečas, který však na Koláře nevyzrál.

Domácí: 70. Vodháněl

Hosté:

Domácí: P. Le Giang – Köstl, Hůlka, Šmíd, Schumacher – Hronek, Bederka, Jindřišek (C), Vaníček (60. Bartek) – Pulkrab (77. Nečas), Puškáč (69. Vodháněl).

Hosté: O. Kolář – Coufal, Frydrych, Kúdela, Bořil (C) – Ševčík, Provod, Masopust (72. Tecl), Traoré (65. Stanciu), Olayinka (79. Hellebrand) – Musa.

Bohemians - Slavia: Stanciu pálil z otočky, ale jen doprostřed

Bohemians - Slavia: Neskutečná Nečasova šance! Nejdřív ho vychytal Kolář, pak trefil tyč
Bohemians - Slavia: Ševčík si položil soupeře, Tecl hlavičkoval vedle

Bohemians - Slavia: Musa trefil v tutovce tyč! Ani po jeho pokusu se skóre nemění

Bohemians - Slavia: Stanciova prudká rána nadělala Le Giangovi spoustu problémů

Bohemians - Slavia: Kolář vyběhnul a balon škrtl o jeho ruku! O nedovolenou hru ale nešlo

Bohemians - Slavia: Frydrych ve stoprocentní šanci! Hlavičkoval osamocený, jenže mimo
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bohemians - Slavia: Bořil v dalším nadějném náběhu, ale netrefil bránu

Bohemians - Slavia: Šílené kiksy sešívané obrany potrestal Vodháněl, 1:0!

Bohemians - Slavia: Puškáčova tutovka! Krásnou přímočarou akci nedotáhl do gólu

Bohemians - Slavia: V kotli domácích hoří, hraje se ale dál

Bohemians - Slavia: Vaníček stáhl Bořila k zemi, ale penalta se nepíská!

Bohemians - Slavia: Musova hlavička zamířila mimo tři tyče

Bohemians - Slavia: Pulkrab hlavičkoval ve výborné šanci nad bránu

Bohemians - Slavia: Hronkův aut propadl až k Puškáčovi, ten hlavičkou netrefil bránu

Bohemians - Slavia: Masopust našel Musu, který pálil z první na bránu

Bohemians - Slavia: Köstl padá ve vápně a domácí chtějí penaltu, o faul ale nešlo

Bohemians - Slavia: Bořilovu skákavou střelu si Le Giang pohlídal

Bohemians - Slavia: Pulkrab v tutovce! Skvěle ho ale zakřižoval Kúdela

Bohemians - Slavia: Musa se okamžitě prezentoval povedenou střelou z kroku

Bohemians - Slavia: Válka choreografií, domácí i hosté se vytasili s výbornými transparenty

Bohemians Praha 1905 Vše o klubu ZDE

Vše o klubu ZDE

Soupisky všech týmů, program, rozhovory (Petr Rada a Dávid Hancko), tipy. LIGOVÝ SPECIÁL Sportu objednávejte zde »

Titulní stranu Sport Magazínu +PLUS před ligovým jarem tentokrát zdobí portrét jabloneckého trenéra Petra Rady Titulní stranu Sport Magazínu +PLUS před ligovým jarem tentokrát zdobí portrét jabloneckého trenéra Petra RadyFoto Sport Magazín +PLUS

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905