SESTŘIH: Slavia – Opava 2:0. Jasná převaha, výhru trefili Musa a Tecl

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Slavia si v 22. kole FORTUNA:LIGY poradila s předposlední Opavou a vyhrála 2:0. V 32. minutě se prosadil chorvatský útočník Petar Musa, který se trefil poprvé v ligovém utkání za Slavii. Ve druhém poločase přidal druhou branku Peter Olayinka, kterou ovšem odvolal VAR kvůli ofsajdovému postavení. Uklidnění přinesl až Stanislav Tecl, který skóroval v 84. minutě. Pražané si tak spravili chut po prohře na hřišti Bohemians minulý týden.

V základní sestavě Pražanů se poprvé představily zimní posily Zima a Tijani. První jmenovaný nastoupil jako defenzivní záložník, druhý hrál stopera a dokonce si odbyl premiéru v nejvyšší soutěži.

V desáté minutě se poprvé vyznamenal opavský brankář Fendrich, který si nejdříve poradil se střelou Olayinky a poté i s dorážkou Musy. O čtvrt hodiny později hlavičkoval Olayinka po rohovém kopu vedle.

V 32. minutě se slávisté dočkali. Opavský bek Hrabina odvrátil centr Stanciua pouze na Musu a chorvatský reprezentant do 21 let se ve druhém ligovém startu za Slavii poprvé trefil.

Vzápětí mohl po Musově přihrávce zvýšit ve vápně osamocený Olayinka, který však v jasné příležitosti zamířil mimo tři tyče. V nastavení prvního poločasu zkusil štěstí z dálky hostující Řezníček, vyběhnutého brankáře Koláře však nepřekonal.

SESTŘIH: Slavia - Opava 2:0. Musa se poprvé prosadil v červenobílém, výhru jistil Tecl

Od začátku druhého dějství šli domácí za druhým gólem, pokusy Zimy a Provoda však Fendrich zastavil. Nestačil až na Olayinkovo zakončení z vápna, jenže gól kvůli ofsajdu Musy neplatil. V další příležitosti Zima přestřelil.

Pojistku přidal až v 84. minutě střídající Tecl , který se na hranici vápna zbavil Rychlého a vyzrál na Fendricha. V závěru utkání šel Tecl dvakrát sám na opavského brankáře, ale ani jednou neuspěl.

Slavia v nejvyšší soutěži neprohrála s Opavou ani ve 20. utkání a odčinila nečekanou remízu 1:1 z prvního vzájemného souboje v sezoně. Červenobílí v Edenu vyhráli i 11. duel v ligové sezoně a celkem doma v nejvyšší soutěži nenašli přemožitele už 26 zápasů. Opava třetí kolo po sobě neskórovala a venku nezvítězila už 11 ligových utkání.

Slávistický brankář Kolář vychytal 16. nulu v ligovém ročníku a pouze jedno čisté konto ho dělí od vyrovnání rekordu Zdeňka Jánoše ze sezony 1996/97 a Petra Čecha z ročníku 2001/02.

Domácí: 32. Musa, 84. Tecl

Hosté:

Domácí: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Mo. Tijani, Bořil (C) – Olayinka (90+1. Holeš), Stanciu, Zima, Ševčík, Provod (67. Masopust) – Musa (72. Tecl).

Hosté: Fendrich – Hrabina (84. Hošek), Rychlý, Hnaníček, Žídek (C) – Mondek (59. Zapalač), Zavadil, Texl (72. Juřena), Jan Řezníček, Dordić – Železník.

Slavia - Opava: Stanciova rána skončila ve Fendrichově náruči

Slavia - Opava: Teclova obří šance po Coufalově autu, míč ale nedoskákal až do sítě!

Slavia - Opava: Rychlá přímočará akce a Tecl skvěle zakončil na 2:0!

Slavia - Opava: Stanciovu standardku přizvedli hosté na roh

Slavia - Opava: Krásná kombinace, Zimova výsledná střela skončila nad bránou

Slavia - Opava: Olayinka přidal druhou branku! Ale kvůli ofsajdu Musy nebyla uznána

Slavia - Opava: Provod levačkou střílel těsně vedle, ale ne nebezpečně

Slavia - Opava: Provod pěkně kroutil standardku, Fendrich se dobře vymrštil

Slavia - Opava: Kúdelovu hrůzostrašnou rozehrávku málem potrestal Železník

Slavia - Opava: Coufalovo komické sólo, obehrál si Železníka a pak posadil sám sebe

Slavia - Opava: Olayinka v tutovce, bránu ale těsně netrefil!

Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!

Slavia - Opava: Hnaníček srazil míč na roh rukou, Olayinka pak hlavičkoval těsně vedle

Slavia - Opava: Provod sám za opavskou obranou, výborně ho vychytal Fendrich

Slavia - Opava: Závar před hostující bránou, Fendricha prověřili Olayinka i Musa

Slavia - Opava: Pěkný signál ze standardky, Mondek přestřelil bránu

Slavia - Opava: Stanciu nádherně hledal Coufala, ten zakončoval z úhlu

Slavia - Opava: Železník hledal úplně volného Texla, ten se nedostal k míči

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905