Derby za 340 tisíc! Fanoušci i legendy vybrali peníze pro nemocnici | iSport.cz
5. dubna 2020 • 17:02

Derby za 340 tisíc! Fanoušci i legendy vybrali peníze pro nemocnici

Autor: ros
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sestry Plíškovy ve dvojrozhovoru: Nelezou si na nervy? Co nutí Kristýnu dělat její přítel?
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Na co se vyplatí vsadit v duelu Slavie s Plzní?
VŠECHNA VIDEA ZDE

3393. Tolik vstupenek se prodalo na charitativní derby Jablonce s Libercem, které se mělo původně před zastavením FORTUNA:LIGY konat v neděli 5. dubna. Výtěžek, bezmála 340 tisíc korun, poputuje po zdanění liberecké krajské nemocnici. Lístky si mimo jiné zakoupili třeba reprezentanti Theodor Gebre Selassie, Vladimír Coufal, David Pavelka nebo hokejový útočník Bílých Tygrů Michal Bulíř.Situace ohledně šířícího se koronaviru sice zabránila Podještědskému derby v odehrání, kluby se ale rozhodly, že i tak uvolní vstupenky do prodeje v rámci charitativní sbírky. Nakonec bylo ze Střelnice s kapacitou 6108 diváků rozebráno 3 393 míst, tedy jen o 17 méně než během posledního odehraného vzájemného duelu v Jablonci. Veškerý výtěžek připadne Krajské nemocnici Liberec na pomoc v boji proti Covidu-19, částka 339 300 korun však ještě projde zdaněním.

Na charitativní derby bylo prodáno 3 393 vstupenek!
Na charitativní derby bylo prodáno 3 393 vstupenek!

Kromě fanoušků a hráčů obou celků přispěli i některé bývalé klubové legendy a fotbalisté ostatních klubů FORTUNA:LIGY. Lístky kupovali třeba David Pavelka, Theodor Gebre Selassie, Filip Novák, Vladimír Coufal, Daniel Pudil nebo zpěvák Paulie Garand s hokejovým útočníkem Bílých Tygrů Michalem Bulířem.

Hráči a zaměstnanci Slovanu už v předchozích týdnech mezi sebou vybrali 700 tisíc korun, za které nemocnice pořídila důležitou plicní ventilační jednotku. 

FK Jablonec Vše o klubu ZDE FC Slovan Liberec Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud