24. dubna 2020 • 18:00

Po Sivokovi automagnát. Dynamo chce majitel bazarů, přidá až 30 milionů

Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Po Naganu jsme zaspali. Teď je načase se vrátit. Vlasák a Marha řeší, co dál po zlatu
SESTŘIH: Česko - Švýcarsko 2:0. ZLATÁ domácí pohádka! Rozhodl Pastrňák
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dynamo přece jen bude mít nového majitele. Od dlouholetého mecenáše a podnikatele ve strojírenství Miroslava Dvořáka má českobudějovický klub převzít Karel Kovář. Rodák z Třeboně, který stojí za sítí autobazarů AutoDraft, má mít se současným vedením Dynama na začátku příštího týdne klíčovou schůzku. Po ní by měl převod na Kováře začít.Nejdřív se o klub hlásili bývalý reprezentanti a českobudějovičtí patrioti Tomáš Sivok a Jaroslav Drobný. Neúspěšně. Částečně i proto, že tato jednání provázela kritika současného vedení Dynama ze strany obou hráčů. Klub ale pravděpodobně brzy získá jiného silného vlastníka.

Karel Kovář má síť autobazarů AutoDraft se sídlem v pražských Vršovicích. Úspěšný podnikatel je ale původem z jihu Čech, konkrétně z Třeboně, kam se chystá vrátit a poblíž rodného lázeňského města se s rodinou usadit.

A pomoct zároveň Dynamu. K němu ho mimochodem přivedl bývalý funkcionář Sparty Jakub Otava, který v minulém roce opustil zprostředkovatelskou agenturu Sport Invest a vstoupil jako společník do firmy zabývající se datovou analýzou 11Hacks spolu s Jakubem Dobiášem. 

Otava má v Kovářově blízkosti sehrát roli jakéhosi poradce, průvodce fotbalovým světem, v němž sám Kovář nemá žádné zkušenosti. Dokonce se mluví o tom, že by Otava vstoupil i do vedení klubu. 

„Rozhodně takové plány nemám, funguju opravdu jen jako poradce,“ řekl Sportu jasně bývalý člen představenstva Sparty. Mohl by takový model fungovat? Zapojte se do diskuze ZDE. 

Majitel autobazarů AutoDraft Karel Kovář
Majitel autobazarů AutoDraft Karel Kovář

Kovářův vstup by měl pomoci Dynamu navýšit rozpočet údajně o dvacet až třicet milionů korun ročně.

„Nezlobte se, jsem teď s rodinou, opravdu nemám čas,“ omluvil se na dotaz Sportu sám Karel Kovář a celé jednání nechtěl blíž komentovat.

Prodej Dynama není překvapivý, Dvořák a jeho pobočníci se rozhlíželi po zájemcích delší dobu. Klub financují šestnáct let, drželi ho nad vodou i ve druhé lize. Z ní Budějovice postoupily před rokem a o patro výš tým trenéra Davida Horejše příjemně překvapil. Po čtyřiadvaceti kolech je Dynamo osmé se ztrátou pouhého bodu na šesté Slovácko.

Současní akcionáři klub prodávají údajně i kvůli koronavirové krizi, aby se zbavili finančního břemene.

SK České Budějovice Vše o klubu ZDE

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Vstoupit do diskuse
3

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Program nadstavby Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga
Články odjinud


Články odjinud