Prodloužení sezony do července? Kluby první a druhé ligy budou hlasovat zvlášť | iSport.cz
1. května 2020 • 12:32

Prodloužení sezony do července? Kluby první a druhé ligy budou hlasovat zvlášť

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Poradí si Slavia s neoblíbeným Jabloncem? Co Sparta v Karviné?
INSIDER: Kanga? Větší chyba se nemohla stát. Holeš možná vystřízliví
VŠECHNA VIDEA ZDE

O prodloužení sezony přes 30. června budou na ligovém grémiu podle stanov Ligové fotbalové asociace muset hlasovat kluby první i druhé ligy zvlášť. Změnu musí odsouhlasit nadpoloviční většina účastníků každé ze soutěží. LFA o tom informovala v tiskové zprávě.Sedmičlenný ligový výbor LFA na začátku týdne po uvolnění některých vládních opatření schválil, že se sezona profesionálních soutěží, přerušená v březnu pandemií nového koronaviru, znovu rozběhne 25. května. Vzhledem k tomu, že se termínově nemůže stihnout dohrát do 30. června, kdy oficiálně končí ročník, musí jeho prodloužení schválit ligové grémium, tedy jednání všech 32 klubů první a druhé ligy. Grémium bude jednat 12. května.

Co si o možném pokračování ligy myslíte vy? Zapojte se do nových diskuzí na iSport.cz >>>

„Dle platných stanov LFA hlasuje o posunutí konce soutěžního ročníku za 30. červen, tedy o změně termínové listiny, vždy příslušná komora dané soutěže. Takovou změnu musí vždy schválit nadpoloviční většina každé ligy zvlášť. Prakticky to znamená, že více než osm klubů první ligy a současně více než osm klubů druhé ligy musí souhlasit s dohráním soutěžního ročníku obou soutěží v červenci,“ uvedla LFA.

Podle stávajících stanov by si tak pokračování sezony teoreticky mohla zvolit jen jedna ze soutěží. Je ale možné, že do 12. května ještě budou stanovy upraveny tak, aby obě ligy mohly hlasovat společně.

Profesionální soutěže budou podle vládního nařízení povoleny pouze bez diváků. LFA v současnosti s příslušnými orgány jedná o tom, kolik osob bude moci být při zápasech na stadionu. Amatérský fotbal v Česku už sezonu předčasně ukončil.

Nejvyšší soutěž má za sebou nekompletních 24 kol. Zbývá odehrát šest kol základní části, nadstavbu, která bude pro většinu klubů pětikolová, a baráž o účast v první lize. Tabulku vede obhájce titulu Slavia Praha o osm bodů před Plzní.

Na jednání ligového grémia se rovněž bude volit nové vedení LFA. Kluby budou vybírat předsedu, jímž je v současnosti Dušan Svoboda, místopředsedy za první a druhou ligu a po jednom členovi ligového výboru za obě soutěže. Volit se bude rovněž předseda kontrolního výboru. Kluby budou nominace na uvolněné pozice předkládat týden před konáním grémia. O formě, místu a času setkání se ještě bude jednat.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Vstoupit do diskuse
3

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud