Kauza Bucha do Plzně se rozplétá: 10 milionů pro Slavii! Kluby se odvolají | iSport.cz
Jan Podroužek
19. května 2020 • 16:42

Kauza Bucha do Plzně se rozplétá: 10 milionů pro Slavii! Kluby se odvolají

Vstoupit do diskuse
5
TOP VIDEA
Jágr a Sparta? Dobrý tah z marketingového hlediska, říká expert deníku Sport Pavel Bárta
Karolína Plíšková dovolila Kateřině Siniakové jediný gem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už začíná být jasněji. Spor mezi Slavií a jejím bývalým hráčem Pavlem Buchou, který od července 2018 patří Viktorii Plzeň, má prvoinstanční verdikt, to znamená, že se proti němu lze odvolat. Bucha společně s Viktorií mají „sešívaným“ vyplatit necelých deset milionů korun, dá se ale čekat, že Slavia podnikne kroky, na jejichž základě bude chtít odškodné navýšit.Byl to hotový poprask. Na jaře 2018 se rozjely hádky mezi Slavií a Pavlem Buchou. Tehdy dvacetiletý záložník odmítal prodloužit v Edenu smlouvu, rozcházet se s klubem měl například ohledně výše výstupní klauzule.

Dopadlo to tak, že Bucha podal na Slavii jednostrannou výpověď, v červenci podepsal jako volný hráč s Viktorií Plzeň a celá záležitost šla na Fotbalovou asociaci České republiky ke tříčlennému sboru rozhodců.

Ti se v úterý usnesli na prvoinstančním verdiktu. Bucha a Viktoria Plzeň mají Slavii vyplatit přesně 9 796 000 korun, zároveň Rozhodčí senát přiznal „sešívaným“ nedostatek argumentů protistrany ohledně oprávněnosti výpovědi smlouvy.

„Slavia může potvrdit, že jí v úterý odpoledne bylo doručeno rozhodnutí senátu Sboru rozhodců, na jehož základě jí byl přiznán nárok ve výši 9.796.000,- Kč. V současné chvíli je odůvodnění tohoto rozhodnutí ze strany klubu a jeho právních zástupců analyzováno," uvedl tiskový mluvčí klubu Michal Býček.

„Pro Slavii je v prvé řadě podstatné, že byla konstatována neoprávněnost výpovědi smlouvy ze strany Pavla Buchy. Stejně tak je dobře, že se celá kauza takto zásadně posunula. Zda se klub bude proti rozhodnutí co do výše náhrady škody odvolávat, je v tuto chvíli předčasné komentovat,“ doplnil generální sekretář Martin Říha.

Je pravděpodobné, že se oba kluby odvolají.

Viktoria proto, že by hráč po doběhnutí odvolací lhůty čelil zákazu činnosti od Etické komise. Odvolání by tuto hrozbu oddálilo do doby, než by proběhlo odvolací řízení. Rozhodně nepůjde o další dva roky se táhnoucí proces, rozhodnutí padne rychle, protože veškeré argumenty jsou už pohromadě.

A Slavia bude nejspíš požadovat vyšší kompenzaci než těch deset milionů korun.

Bucha po úprku z Edenu působil na podzim 2018 převážně v juniorce Viktorie Plzeň, v únoru 2019 si ale domluvil hostování v Mladé Boleslavi, které mu výkonnostně prospělo.

Tohle hostování si prodloužil i do tohoto ročníku, v Mladé Boleslavi během něj odehrál 24 soutěžních utkání a další sedm gólů.

Proto si ho v prosinci 2019 Západočeši stáhli. Nástupce Pavla Vrby, kouč Adrian Guľa, svěřil Buchovi na hřišti mnoho prostoru. Odehrál všechny čtyři jarní zápasy celé, Viktoria s ním získala plný počet dvanácti bodů a ve druhém utkání proti Příbrami nasázel 22letý záložník dokonce hattrick.

To mu ještě bylo do zpěvu. Spor se nicméně s velkou pravděpodobností kvůli odvolání obou klubů ještě protáhne.

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

RENTGEN: Bucha jako produktivnější Darida. Rozhodne šlágr s Jabloncem?

LIGOVÝ INSIDER: Bucha roste pro reprezentaci, ve Spartě je to o psychice

TOP góly 22. kola: Buchova paráda nebo Teclův ťukes

Vstoupit do diskuse
5

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud