Jakub Konečný
10. července 2018 • 09:00

Tichošlápek hraje all in. Bucha se vydal na cestu, z níž není návratu

TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byť Slavia v tomto transferovém okně zlomila svůj rekord, její fanoušky mnohem víc než Alexandru Baluta vzrušuje jiný záložník s příjmením začínajícím na písmeno B. Stránky novin, sociální sítě i internetová fóra plní už skoro měsíc Pavel Bucha, který s agenturou Sport Invest v zádech vyhlásil svému mateřskému klubu otevřenou válku.To tu ještě nebylo. Ligový fotbalista dal jednomu špičkovému klubu výpověď, aby mohl podepsat jako volný hráč profesionální smlouvu v jiném. Bez nutnosti žádat o svolení – a navíc zdarma. Ač se to zdálo skoro nemožné, turbulentní příběh Pavla Buchy nabral ještě na obrátkách. A zase dráždí – především slávistickou – fotbalovou veřejnost.

Nejde přitom paradoxně o hvězdu první velikosti, ani o juniora s pověstí výjimečného talentu. Subtilní a nenápadný záložník má na kontě jen tři starty za reprezentace U19 a U20, pro kouče mladších kategorií byl jen vzduch.

V lize zatím nasbíral 5 startů a v nich 201 odehraných minut, všechny dal dohromady na jaře pod trenérem Jindřichem Trpišovským. Vzhledem k tomu, že Slavia hrála na jaře o hodně a Bucha se ještě nedostal na úroveň, aby její hru svým výkonem markantně zvedl, to není úplně marná bilance.

Bucha si však myslel opak a i když tím vedení Slavie i její fanoušky rozzuřil doběla, je potřeba se ho zastat. Na to měl svaté právo. Je to svobodný muž v (zatím) svobodné zemi a o svém životě a kariéře si může rozhodovat, jak uzná za vhodné.

Nicméně pravděpodobnost, že ještě někdy oblékne slávistický dres, je nyní nulová. Posunula se do kategorie sci-fi, kam svého času patřila třeba představa Tomáše Řepky s červenou hvězdou na hrudi.

Výpovědí svému mateřskému klubu a odchodem do Plzně za sebou Bucha spálil všechny mosty, už pro něj není návratu.

Byl by přitom bláhový, kdyby čekal, že ve Viktorii dostane okamžitě větší prostor. To ani náhodou. Trenér Pavel Vrba v něm sice vidí potenciál, ale tým na něm určitě nepostaví. Už jen kvůli tomu, že Bucha se k Viktorii připojil až v závěru letní přípravy a bude určitě muset dohnat tréninkové manko.

Hlavně je tu však stejně jako ve Slavii podstatný faktor konkurence. Bucha může hrát defenzivního záložníka, kde i bez něj vznikl přetlak, neboť novic Roman Procházka se výrazně tlačí na Tomáše Hořavu a Patrika Hrošovského.

Nebo může nastupovat výš, jako podhrot či desítka, ale i zde musí přeskočit Daniela Koláře a Aleše Čermáka, kteří jsou momentálně mnohem dál.

K tomu všemu musí Bucha počítat i se silným mediálním tlakem, další vývoj jeho kariéry se totiž zaručeně ocitne v samém ohnisku pozornosti.

Ale to všechno jistě pečlivě a dobře před překročením svého Rubikonu zvážil.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze