Straka o pauze běsnil: Takhle to dál nejde! Obrat Sparty si pak připisoval | iSport.cz

Straka o pauze běsnil: Takhle to dál nejde! Obrat Sparty si pak připisoval

Autor: kub
2
Martin Minčev, nová posila Sparty: Univerzál, může si vyhovět s Hložkem

Ve své bohaté trenérské kariéře vedl František Straka i Karvinou, ale v roli experta stanice O2 TV Sport se při jejím zápase se Spartou věnoval hlavně klubu, v němž působil coby hráč i trenér. A střídal depresi s euforií. Skvělý obrat, který letenský klub předvedl ve druhém poločase, si pak energický Franz částečně přisvojil. „Možná jim pustili naše studio,“ vtipkoval po výhře Sparty (4:1).

Sparta v Karviné inkasovala už v první minutě, ale gól Abdulrahmana Taiwa nakonec na základě zásahu VAR nebyl uznán. Hosty to však nepoučilo, takže první půli nakonec prohráli kvůli pohotové trefě Ondřeje Lingra 1:0.

A František Straka , který zápas analyzoval ve studiu O2 TV Sport společně s Petrem Mikolandou, o přestávce běsnil.

„To už je síla, mně to hlava nebere, takhle to dál nejde!“ pálil ze sebe rozhořčeně. „Sparta vždy stála na osobnostech, ale dnes tam nemáš nikoho, kdo by to vybičoval. A jejich nedůraz v šestnáctce? Neuvěřitelný.“

Ve druhé půli však Sparta vstala z mrtvých a během krátké chvíle krásnými góly Davida Moberga Karlssona a Adama Hložka skóre otočila.

„Možná jim pustili naše studio,“ vtipkoval Straka. „Sparta ukázala dvě tváře. V prvním poločase působila flegmaticky, ale ve druhém zabralo, že šel Hložek doprava a Karlsson doleva. To bylo dobrý,“ chválil tah trenéra Václava Kotala. „Kámen, který spadl sparťanům ze srdce, byl slyšet až do Prahy.“

Mikolanda vyzdvihl i reakci Karlssona, který se prosadil utěšeným obstřelem svou slabší pravou nohou.

„Karlsson neslavil, ukazoval – hrajeme dál. A za chvíli dali druhý gól, to bylo důležitý,“ mínil bývalý kouč Žižkova a Táborska. Zároveň kvitoval spolupráci Bořka Dočkala s Guelórem Kangou, kterou třeba Miroslav Koubek označil po středečním výbuchu s Plzní (1:2) za nefunkční.

„Když mají balon, je to fantazie,“ ukazoval Mikolanda na rychlé kombinační akci, která vyústila ve vyloženou šanci Benjamina Tetteha. „Tohle musí Tetteh dát,“ dodal bývalý útočník.

Karviná - Sparta: Karlsson krásným obstřelem zavěsil za Bolka!

Karviná - Sparta: Fantazie! Hložek nádherně vymetl šibenici a otočil na 2:1 pro Letenské

SESTŘIH: Karviná - Sparta 1:4. Nejdřív zkrat, pak velký obrat. Po šesti zápasech výhra

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Hložek: David to krásně trefil a já ho pak napodobil. Věděli jsme, že to otočíme

• Skupina o záchranu

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Titulní strana pondělního deníku SportTitulní strana pondělního deníku SportFoto deník Sport

2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava