SESTŘIH: Sparta – Teplice 3:0. Rozhodl první poločas. Dvakrát pálil Kozák

Autor: iSport.cz
6
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Sparty porazili v 27. kole první ligy Teplice 3:0. Pražané podruhé za sebou vyhráli a poskočili na páté místo tabulky o čtyři body za třetí Liberec. Teplice jsou dvanácté. Letenští rozhodli o vítězství už v prvním poločase, kdy se dvakrát prosadil Libor Kozák a jednou z penalty Guélor Kanga.

Domácí: 21. Kozák, 25. Kanga, 41. Kozák

Hosté:

Domácí: Heča – Sáček, Hancko, Costa, M. Frýdek – L. Krejčí (63. Trávník) – Hložek (46. Vindheim), Dočkal (C) (71. Karabec), Kanga, Moberg Karlsson (46. Matěj Hanousek) – Kozák (78. Tetteh).

Hosté: Grigar – Vondrášek, Mareček, Čmovš, Hýbl (83. Paradin) – Žitný (77. Radosta), Nazarov, Kučera, Trubač (65. Moulis) – J. Mareš (C) (64. Černý), Jakub Řezníček.

120 diváků

Stejně jako minulý týden proti Plzni i tentokrát pustili domácí do reproduktorů nahrávku fandění, aby oživili atmosféru na prázdném stadionu, kam kvůli opatřením proti šíření koronaviru mohlo jen 300 lidí. Po gólech se vždy ozval oslavný pokřik příznivců. Na hlavní tribuně opět nechyběl transparent "Jeden za všechny, všichni za Spartu" a pod ním řada vlajek.

Pražané si v předchozím duelu v Karviné připsali první ligovou výhru pod koučem Kotalem a vůbec první na jaře po šesti kolech. Za dalším vítězstvím vykročili sparťané už v úvodním dějství. V první velké šanci zápasu hlavičkoval zblízka Kozák v sedmé minutě vedle a o chvíli později se do jeho dalšího pokusu ve vápně obětavě vložil Čmovš.

V 21. minutě se už vytáhlý útočník prosadil. Karlssonův pokus nejprve zastavil bek Mareček, ale následnou přízemní střelu Dočkala zpoza vápna vyrazil někdejší sparťanský brankář Grigar jen před Kozáka, který v pádu usměrnil míč do sítě.

Za necelé čtyři minuty domácí zvýšili. Kanga v samostatném úniku vystřelil do Grigara a k odraženému balonu se dostal Kozák, kterého teplický gólman podrazil. Rozhodčí Hocek nařídil pokutový kop a ten bez problémů proměnil Kanga. Gabonský záložník se 11. trefou v ligové sezoně osamostatnil v čele tabulky kanonýrů.

SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Jasná záležitost, dva góly si připsal Kozák

Zkorigovat stav se na druhé straně pokusil Řezníček, jeho střelu však zblokoval na roh Krejčí. Na domácí straně zase odmítl branku Karlsson, jemuž zakončení zblízka vůbec nevyšlo.

Třetí gól přidala Sparta v 41. minutě. Dočkal nacentroval do vápna, Vondrášek se nedohodl s Grigarem a Kozák jako osmý hráč v ligovém ročníku zaokrouhlil počet tref na deset. Před odchodem do šaten se ocitli blízko dalšímu zásahu Letenských Hložek s Dočkalem, jenže zamířili vedle.

Po pauze mohl Kozák završit druhý hattrick v ligové sezoně, ale nezpracoval si ideálně balon a Kangova střela branku neohrozila. Poté napřáhl z dálky Krejčí, jehož střela skončila těsně vedle. Další podobný pokus Kangy vyrazil Grigar. V závěru se neprosadil z nadějné pozice šestnáctiletý Karabec, který se v neděli stal třetím nejmladším střelcem v historii ligy. Následně nepropálil Grigara ani Tetteh.

Sparta doma v nejvyšší soutěži naplno bodovala po třech utkáních. Teplice nevyhrály tři kola a sedmý venkovní zápas v lize za sebou.

• Skupina o záchranu

Sparta - Teplice: Karabec krásně přiťukl Trávníkovi, který však i tentokrát přestřelil

Sparta - Teplice: Tetteh málem propálil Grigara mezi nohama

Sparta - Teplice: Karabec si mohl připsat svůj druhý zásah, ale přestřelil

Sparta - Teplice: Trávníkova dalekonosná rána o metr minula bránu

Sparta - Teplice: Žitného hlavičku si Heča pohlídal

Sparta - Teplice: Pěkná kombinace, Kangovu střelu kontroloval Grigar

Sparta - Teplice: Další zahozená příležitost! Mizerná ofsajdlinie, Krejčí nepřekonal Grigara

Sparta - Teplice: Krejčího dalekonosná pumelice těsně minula bránu

Sparta - Teplice: Kozák v jasné šanci neodhadl zpracování na hruď

Sparta - Teplice: Dočkal spustil pěknou akci a nakonec ji i zakončil

Sparta - Teplice: Hložkovo sólo, ve vápně odjistil štiplavou přízemní ránu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Teplice: Kozák až komicky docpal míč do sítě, 3:0!

Sparta - Teplice: Karlssonova šílená minela! Z bezprostřední vzdálenosti netrefil bránu

Sparta - Teplice: Kanga proměnil penaltu, 2:0! Po gólu poklekl se vztyčenou pěstí

Sparta - Teplice: Kozák po kontaktu s Grigarem padl ve vápně, pokutový kop!

Sparta - Teplice: Grigar vyrazil jen ke Kozákovi, ten doklepl do sítě! 1:0

Sparta - Teplice: Před Kozákem v jasné pozici ulovil míč Čmovš

Sparta - Teplice: Karlssonovi ve stoprocentní šanci utekl míč!

Sparta - Teplice: Kozák v tutovce hlavičkou pod tlakem těsně minul!

Sparta - Teplice: Karlsson se probil až ke střele, ale pálil mimo bránu

6371322:gallery:true:true

6

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905