Bohemka mohla mít Musu. Řekli jsme ne, byla to chyba, prozradil Hašek | iSport.cz
15. června 2020 • 19:35

Bohemka mohla mít Musu. Řekli jsme ne, byla to chyba, prozradil Hašek

Autor: jon
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
iSport podcast: Proč chce West Ham Masopusta? Jak je to se zájmem o Stancia?
Z týmu mám velkou radost, je tu ideální mix, říká kapitán Dočkal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dnes si ho hýčkají jako velký klenot, piplají z něj elitního útočníka. Petar Musa ale musel ujít velký kus cesty, aby vedení Slavie zaujal natolik, že dostal pořádnou šanci v prvním mužstvu. 22letý forvard si prošel hostováním na Žižkově, zaujal hlavně v Liberci, kde začal střílet prvoligové góly. Chorvatský talent ale klidně mohl skončit v jiném vršovickém klubu - v době své druholigové anabáze ho bedlivě sledovali zástupci Bohemians. „Tenkrát jsme řekli ne, byla to chyba,“ řekl v pořadu TIKI-TAKA na O2 TV Sport bývalý trenér "klokanů" Martin Hašek.Musa odehrál na hostování na Žižkově sezonu a půl s bilancí 34 zápasů, 11 gólů. Slavia ho poté pustila do Liberce, kde udělal další výkonnostní krok kupředu. Vyšla mu podzimní část, kde se trefil sedmkrát. Jindřich Trpišovský pak neváhal a mladého forvarda si v zimě stáhl do Edenu.

Chorvatský střelec se v současné chvíli pere o místo se Stanislavem Teclem . Zkušený útočník bývá platnější při hře v poli, pohybem a bojovností vykoná pro svůj tým velké množství práce. Jenže trpí na zakončení, které naopak náramně jde mladšímu konkurentovi.

„Standa Tecl už je prověřený, má svoje roky, ve Slavii je dlouho. Hráči vědí, co potřebuje, on ví, co může od ostatních čekat. Je rychlostní typ, ale už je za ty roky vyhraný. Není fér ty dva porovnávat,“ prohlásil v pravidelném pořadu TIKI-TAKA na O2 TV Sport bývalý trenér Bohemians Martin Hašek .

Rasismus na fotbale? Fanouškům se ustupuje, klidně bych je zavřel, říká Šmicer

Prozradil i jinou zajímavou věc. V době, kdy Musa teprve hledal cestu do nejvyšších pater ligového fotbalu, jezdil ho na Žižkov sledovat a uvažoval o jeho angažování do Bohemky.

„Řeknu to úplně otevřeně. S Bohemkou jsme ho sledovali ještě v době, kdy byl na hostování ze Slavie ve druhé lize ve Viktorce Žizkov. Sportovní ředitel Míra Držmíšek říkal, že by možná šlo ho ze Slavie udělat, oni o něj v té době neprojevovali zájem do budoucna, i když teď se to určitě změnilo,“ vyprávěl Hašek.

„Byli jsme se něj ikskrát podívat, sledovali jsme ho, ale řekli jsme ne. Bylo to pro nás v tu chvíli od něj hodně málo pracovité. Ale pak se dostal do Liberce, začal dávat góly, teď dal důležité góly ve Slavii. Asi to byla chyba. Bohemka mohla mít tohoto hráče, my jsme ho skautovali a řekli, že ne. Je těžké odhadnout vývoj hráče, rozhodně není dobré dělat v raném věku velké závěry,“ upozornil kouč.

Trpišovský: Cenné vítězství! Někteří kluci to dohráli za hranou

SESTŘIH: Slavia - Zlín 1:0. Vydřená výhra, jediným střelcem Masopust
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Neplatícím uživatelům se videa zpřístupní následující den.

SESTŘIH: Baník - Slavia 2:2. Divoký závěr a ztráta lídra!

Vstoupit do diskuse
2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud