Trest pro Petrželu. Za vyloučení s Bohemkou přijde o Bohemku

Autor: ČTK, jon
0
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1

Červená karta ho vyjde hodně draho. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace zastavila na tři utkání činnost Milanu Petrželovi ze Slovácka. Bývalý reprezentant, který už si jeden zápas z trestu odpykal v posledním kole základní části FORTUNA:LIGY, tak přijde o obě utkání s Bohemians 1905 v semifinále nadstavbové skupiny o Evropu.

Petržela minulý týden nedohrál zápas 29. kola právě s Bohemians 1905, když už ve 12. minutě dostal červenou kartu za úder loktem do obličeje hostujícího Jana Vodháněla. Slovácko poté prohrálo 1:2 a první zápas nadstavby s pražským klubem ho čeká v neděli v Uherském Hradišti.

Disciplinárka dnes také potrestala Slavii pokutou 20 tisíc korun za to, že při utkání s Plzní fanoušci vedle stadionu odpálili pyrotechniku a utkání muselo být krátce přerušeno. „Disciplinární komise považuje v souladu s disciplinárním řádem FAČR za výtržnost i použití pyrotechniky v bezprostřední blízkosti stadionu,“ uvedl předseda komise Richard Baček v tiskové zprávě.

„V tomto případě sice nedošlo k pronesení pyrotechniky na stadion, nicméně došlo k použití pyrotechniky, které i tak mělo vliv na vývoj utkání. Zápas byl kvůli tomu přerušen na téměř dvě minuty, což bylo v našem posouzení rozhodující. Navíc se tak stalo na pozemku, který klub samotný užívá,“ dodal.

Slovácko - Bohemians: Sudí Lerch po konzultaci s videorozhodčím udělil Petrželovi červenou kartu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

TOP góly 28. kola: Zabiják Juliš nebo Petrželova uklízečka k tyči

Opava - Slovácko: Vyrovnáno! Petržela umístil svoji trefu přesně do sítě, 1:1

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava