První posily do Slavie z prošlapané trasy? Kuchta se blíží, řeší se i talent | iSport.cz
Jan Podroužek
8. července 2020 • 09:36

První posily do Slavie z prošlapané trasy? Kuchta se blíží, řeší se i talent

Vstoupit do diskuse
28
TOP VIDEA
Dávid Hancko: NEJ stoper ligy? Připomeňte si jeho TOP 3 momenty
iSport podcast: Přijdou posily do Bohemians? Je zájem o Vodháněla a co Pulkrab?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tahle trasa už je pěkně hluboko prošlapaná. A funguje. Proto se po ní Slavia znovu chystá jít. Mluví se až o třech příchodech ze Slovanu Liberec. Útočník Jan Kuchta, křídlo Tomáš Malinský a taky 19letý střední záložník Michal Beran.Instagramový účet „slaviabackstage“ píše o některých jiných jménech a celou zprávu posouvá až do stavu hotové věci. Podle zdrojů Sportu je to ale hodně předčasné. Což je trochu zvláštní, když se ve fotbalovém zákulisí ví, že tenhle účet spravuje nepřímo, a někdy i přímo klubový šéf Jaroslav Tvrdík.

„Slavia finalizuje první přestupy. Útok prvního týmu Slavie doplní odchovanec Jan Kuchta. Z Liberce přichází jako volný hráč Ondřej Karafiát. Do přípravy jako hostující hráč se zapojí také Martin Graiciar,“ píše se doslova na „slaviabackstage“.

Ani jeden přestup „sešívaní“ nemají dotažený, o tom se teprve vedou jednání.

Nejblíže do Edenu má odchovanec červenobílých Jan Kuchta. Kvůli své slávistické minulosti a určitým smluvním pákám, které si „sešívaní“ se Slovanem o svém odchovanci vyjednali v zimě, by tenhle přestup mohlo jít dokončit relativně schůdně.

Tomáš Malinský se sice snažil větrat obranu Slavie, ani jeho rychlost však nebyla Liberci příliš platná
Tomáš Malinský se sice snažil větrat obranu Slavie, ani jeho rychlost však nebyla Liberci příliš platná

Taky i proto, že ligový mistr je ochotný do Liberce pustit, patrně zatím jen na hostování, Júsufa Hilála, potažmo některé další hráče.

Obránci Ondřeji Karafiátovi skutečně končí ve Slovanu smlouva a klub počítá s tím, že odejde. Jestli právě do Slavie... Možností může mít víc.

Za kulisami se nicméně hlasitěji hovoří o jiném jménu a zájem o něj, stejně jako o Jana Kuchtu, přiznal v nedávném rozhovoru pro Radiožurnál i trenér „sešívaných“ Jindřich Trpišovský – Tomáš Malinský.

Mužstvo potřebuje rozšířit varianty na krajích zálohy, je pochopitelné, že Malinského dobrá forma sportovnímu úseku červenobílých neunikla. Jednání se ale zatím příliš neposouvají, řeč je o deseti milionech korun, na které by tenhle přestup zhruba vyšel.

Třetí posilou by se výhledově mohl stát Michal Beran, 19letý střední záložník, jehož talentu si třeba i v nedávném vzájemném utkání Slovanu se Slavií nešlo nevšimnout. U něj by se případně jelo asi obvyklou pozvolnou cestou – odkup, ponechání na hostování, pak by se vidělo...

V příspěvku zmíněný Martin Graiciar byl v úvahách sportovního úseku už minimálně před měsícem, je totiž možné ho celkem bez průtahů vykoupit z Fiorentiny, do které se vrátí z hostování ve Spartě. Stejně jako Malinský a třeba i Karafiát má celkem důležitou kvalifikaci – současný realizační tým Slavie ho dobře zná. Jenže kam až bude ochotný obhájce zajít v tomto případě, není zatím jisté.

Nejblíže má každopádně do Slavie Jan Kuchta, pak následuje dvojice Tomáš Malinský a Michal Beran.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
28

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud