20. července 2020 • 14:00

Válka spěje do finiše. Hašek a Sparta už znají termín svého „soudu“

Autor: šq
Vstoupit do diskuse
19
TOP VIDEA
Herec Novotný kopal za Spartu. S kamarádem Pulkrabem řešil Slavii
Brno na dně: Jak vypadá tvrdá realita v klubu. Proč ještě Bartoněk neprodal? Roli hraje i Krejčí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to známý příběh. Koncem ledna Martin Hašek neodletěl se Spartou na soustředění do Španělska a vykopl tím válku s mocným klubem. Ta nyní směřuje do svého finále. Obě strany už znají termín, kdy zasedne Sbor rozhodců, jakýsi fotbalový soud – bude to 4. září.Letadlo do Španělska odletělo bez jednoho z nejlepších hráčů týmu. Klub na to reagoval ostře. „Martin Hašek hrubě porušil své hráčské povinnosti a Sparta z takového jednání vyvodí důsledky. Jde o naprosto bezprecedentní a neprofesionální jednání hráče, který musí být připravený nést následky,“ znělo prohlášení z Letné. Ty následky byly jasné, přeřazení do béčka.

Hráč se ovšem nezalekl a ze svých pozic neslevil. Naopak. Nejprve zažádal o opětovné zařazení do A-týmu, což se nestalo, a tak Hašek v půli března doručil na FAČR jednostrannou výpověď.

„Martin Hašek se rozhodnutím o jednostranném ukončení smluvního vztahu vystavil možnému udělení vysokých sankcí, které mu budou moci být v budoucnu jako náhrada vzniklé újmy uloženy,“ reagovala zase Sparta.

Martina Haška je ve válce se Spartou
Martina Haška je ve válce se Spartou

Bez ohledu na oprávněnost výpovědi fotbalová asociace hráče „odregistrovala“, tedy zrušila jeho smlouvu. Hašek od konce března přestal patřit na Letnou.

Sparta si dala na čas, ale bylo jasné, že věc neskončila. Zkraje května oznámila, že doručila na FAČR dokument, na jehož základě bude zahájeno rozhodčí řízení. Jinými slovy, věc půjde ke Sboru rozhodců.

Ten je tříčlenný, přičemž jednoho člena dodává každá ze zúčastněných stran, tito dva pak vyberou třetího člena. Tak se i stalo a 4. září se tento orgán poprvé sejde. Proběhnou ústní výslechy svědků, které si předvolá Sparta i Hašek, budou předkládány důkazy.

Nečeká se, že by verdikt padl vzápětí. Až se tak stane, půjde o rozsudek první instance, k němuž je možné se odvolat. V případě, že by sbor dal za pravdu Spartě, hrozí Haškovi citelná finanční sankce až ve výši 2 milionů eur.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
19

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga
Články odjinud


Články odjinud