Trpišovský: Hráči jsou v největší únavě. Z posil Slavie chválil Karafiáta

Autor: apr
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Slavia sehrála na herním soustředění v Rakousku první utkání. St. Pölten porazila jasně 5:0. Střelecky se prosadily i letní posily Tomáš Malínský a Ondřej Karafiát. Trenér Jindřich Trpišovský byl s výkonem týmu spokojený, i vzhledem k předešlé přípravě. Vyzkoušel si navíc i rozestavení 3-5-2. „Může to být varianta v zápasech, kdy budeme hrát do zhuštěné obrany. Na druhou stranu jsme silní v křídelních prostorech a v nich nám v tomto rozestavení jeden hráč chybí,“ uvedl kouč Pražanů.

Jak jste byl s výkonem v prvním přípravném utkání spokojený?
„Výkon jsme podali relativně slušný, i na míči. Kluci jsou teď v největší únavě, takže pohybově nejsme tam, kde bychom v některých situacích chtěli být. V prvním poločase jsme ale do utkání dobře vstoupili. První půle byla celkově dobrá, až na asi tři brejkové situace soupeře. Po přestávce bylo znát, že je na hřišti hodně mladších a nových hráčů. Dvacet minut jsme se s tím srovnávali, ale pak jsme to dohráli dobře. Byly tam i kvalitní individuální výkony. Je vždy zajímavé sledovat jednotlivé hráče, když se necítí komfortně, jsou v únavě a nejsou vyladění tak, jako v sezoně, jak se s tím popasují.“

V prvním poločase jste zkoušel rozestavení 3-5-2.
„Může to být varianta do některých zápasů, kdy budeme hrát do zhuštěné obrany. Víme, že našim útočníkům to pak svědčí trochu více. Uvidíme také, jaké bude defenzivní složení kádru. Podle toho se budeme rozhodovat. Přijdou ale v sezoně určitě momenty, kdy budeme potřebovat dva hráče nahoře, když soupeři budou hrát na pět obránců, nebo na tři stopery. Je pak snazší napadání, když máte hned nahoře dva hráče, lépe stopery zavíráte. I při finále máte dva hráče ve vápně. To se proti St. Pöltenu ukázalo u prvního i druhého gólu. Na druhou stranu jsme silní v křídelních prostorech a v nich nám v tomto rozestavení jeden hráč chybí.“

Ve druhé půli nastoupili netradičně na krajích obrany Oscar Dorley a Lukáš Masopust. Počítáte s nimi na těchto pozicích i třeba jako možný záskok?
„U Lukáše Masopusta stoprocentně. Tím, že máme dostatečný počet křídel, tak alternuje pozici Vládi Coufala na pravém obránci. Může tam být i Tomáš Holeš, ale více tam počítáme s Lukášem. Hrál to často v Jablonci, hraje to velice dobře a jeho podpora ofenzivy je tam skvělá. Co se týče Oscara, potřebujeme tady na soustředění levého obránce. Víme, že je na lajně velice silný. Líbí se nám na kraji obrany a zálohy více než ve středu hřiště, kde potřebujeme trochu jiný styl hry a jinou typologii. Směrem dopředu u něj nemám strach. Je to takový liberijský Marcelo. Směrem dozadu s ním ale bude ještě práce. Byla to teď jedna zkouška, nyní ho budeme prověřovat na levém obránci ještě v sobotním zápase. Je to varianta pro duely, v nichž budeme hodně dominantní směrem dopředu.“

Byl záměr odehrát úvodní zápas proti slabšímu soupeři? St. Pölten patří do spodní části rakouské ligy.
„Popravdě jsme si nemohli moc vybírat. Kvůli situaci ohledně koronaviru moc týmů v Rakousku není. Potřebovali jsme hrát v termíny, které máme předem dané. Nicméně se nám to po velké až abnormální zátěži hodilo. Minulé soustředění bylo podle mě nejtěžší za dobu, co jsme ve Slavii. Pokud by proti nám nastoupil soupeř, který je běžecky dobře vybavený, měli bychom s tím asi problémy. Nechtěli jsme ale hráče trápit. Jsou teď ocukrovaní a zatažení. Spíše jsme chtěli soupeře, se kterým budeme kontrolovat hru, než svádět běžecké souboje nahoru-dolů.“

Představily se všechny posily. Tomáš Malínský a Ondřej Karafiát se dokonce střelecky prosadili. Jak posily zapadly do týmu a jste s jejich výkony spokojený?
„Hodně se mi líbil Ondra Karafiát, hrál skvěle, ať už na pozici stopera nebo šestky. Byl u gólu na 4:0, ale i u pátého. Nechci moc řešit individuální výkon, protože to bylo utkání spíše místo herního tréninku, ale Ondra hrál výborně. Tomáš Malínský to měl složitější, protože hřiště bylo kratší a užší než bývá. Hráli jsme navíc neustále do plné obrany. Také dal ale gól a připravil dvě dobré pozice. Jan Kuchta zezačátku trochu spal, ale pak se probral a také měl nakonec bod. I Michal Beran tam měl zajímavé momenty. Nechci to ale úplně takto rozebírat, protože jsme ve stavu, v jakém během sezony normálně nejsme. Každý hrál poločas a zápas byl dost atypický. Jsou to všechno jen náznaky. Nyní přijdou těžší zkoušky.

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905