
Pomyslná stoperská rošáda mezi Zlínem a Ostravou ve stylu Oleksander Azackij do Baníku a Václav Procházka do Fastavu? Ano, je to tak. Zatímco Ukrajinec bojuje v Rakousku o své místo v kádru Luboše Kozla, zkušený obránce s reprezentační minulostí míří do mužstva Bohumila Páníka. Dvojice tak naváže na spolupráci z Ostravy, kde spolu působila téměř dva roky.
Žádný konec kariéry, šestatřicetiletý Václav Procházka našel nové angažmá na té nejvyšší úrovni v Česku. Po nedávném konci smlouvy v Baníku je blízko podpisu kontraktu ve Zlíně.
„Mělo by to klapnout, zbývají detaily,“ shodují se zdroje serveru iSport.cz.
O Procházkovi uvažovaly i České Budějovice, nakonec však plzeňský odchovanec obnoví spolupráci s koučem Bohumilem Páníkem, pod kterým během téměř dvouleté štace v Baníku pravidelně nastupoval.
Ostravští se však rozhodli kádr omladit, takže vsadili na Patrizia Stronatiho, Jakuba Pokorného, Jaroslava Svozila a Procházkovi pokračování nenabídli.
Paradoxně by však jeho místo v týmu po dobrých výkonech v přípravě mohl zaujmout Ukrajinec Oleksander Azackij, jenž celý minulý ročník strávil na hostování ve Zlíně a odehrál tam 928 ligových minut. Azackij je coby levák přímou alternativou za Stronatiho.
V kádru je i Martin Šindělář, o kterého však eminentně stojí Karviná. Po odchodu Milana Rundiče do polského Podbeskidzie Bielsko-Biala je stoperská posila prioritou MFK.