SESTŘIH: Slavia – Příbram 3:0. Mistr bez problémů, Kolář dal gól z penalty | iSport.cz
29. srpna 2020 • 21:20

SESTŘIH: Slavia – Příbram 3:0. Mistr bez problémů, Kolář dal gól z penalty

Autor: iSport.cz
1
iSport podcast: Byla penalta proti Slavii zářez, nebo sudí neměli jinou možnost?
Palát chce pohár přivézt do Čech. Jak prožíval bublinu?

Fotbalisté mistrovské Slavie vyhráli ve 2. kole první ligy nad Příbramí 3:0. Pražané navázali na úvodní vítězství 6:0 z Českých Budějovic a bez ztráty bodu vedou neúplnou tabulku. Červenobílí porazili Příbram v lize podeváté za sebou díky gólům Lukáše Provoda, kapitána Jana Bořila a brankáře Ondřeje Koláře, který v nastaveném čase proměnil penaltu. Příbram po úvodní porážce doma s Teplicemi 1:3 dál zůstává bez bodu.

Favorit se po úvodním náporu dostal do vedení už ve třetí minutě, kdy po Ševčíkově rohu hlavičkoval Hovorka a u pravé tyče balon usměrnil do branky Provod. Pražané soupeře, který končil minulý ročník v nedohrané nadstavbové skupině o záchranu na posledním místě, nadále jasně přehrávali.

V 18. minutě se Slavia dočkala zvýšení náskoku. Po Coufalově centru z pravé strany hlavičkoval Bořil a balon ještě tečoval do vlastní branky Kingue. Po necelé půlhodině hry měli hosté ojedinělý náznak šance. Pilík vysunul Rezka, ale ten zamířil z pozice za šestnáctkou hodně nepřesně.

SESTŘIH: Slavia - Příbram 3:0. Mistr bez problémů, Kolář dal gól z penalty

Další příležitost Slavie se rýsovala Masopustovi, ale defenziva Příbrami stihla zareagovat. Ve 39. minutě měli hosté štěstí, když Masopust našel Bořila, jehož zakončení z malého vápna skončilo na levé tyči Melicharovy branky.

V podobném duchu se nesl i druhý poločas. Nejdříve měl možnost po přihrávce Traorého Masopust, ale přestřelil. V 72. minutě si příbramský brankář poradil s šancí střídajícího Olayinky. Vzápětí neuspěl v závaru Bořil a neujaly se ani pokusy Olayinky i dalšího novice na hřišti Musy. Stejný hráč se neprosadil ani o chvíli později a napodobil ho také Holeš.

Radost Ondřeje Koláře po proměněné penaltě

Slávisté se přesto ještě třetí branky dočkali. Po faulu na Provoda ve vápně se netradičně přihlásil o exekuci pokutového kopu gólman Kolář. Vedl si zkušeně, Melichara poslal ve čtvrté minutě nastavení na opačnou stranu a vedle čistého konta oslavil ve 110. ligovém zápase v kariéře svou premiérovou branku.

Domácí: 3. Provod, 18. Bořil, 90+3. O. Kolář

Hosté:

Domácí: O. Kolář – Coufal, Hovorka, Kúdela, Bořil (C) – Traoré (82. Malinský), Ševčík (79. Oscar) – Masopust (62. Olayinka), Stanciu (79. Holeš), Provod – Tecl (62. Musa).

Hosté: Melichar – Nový (83. Boakye), Tregler, Kingue, Cmiljanović – T. Pilík, Soldát (69. Pinc) – Vávra (61. Antwi), Petrák (61. Hájek), Vais (61. Svoboda) – Jan Rezek (C).

Nejzajímavější momenty zápasu:

Slavia - Příbram: To je bizár! Penaltu proměnil brankář Kolář!

Slavia - Příbram: Kingue strčil do Provoda, penalta pro domácí!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Slavia - Příbram: Po trestném kopu střílel Musa nad prostor brány

Slavia - Příbram: Olayinka přízemní střelou protáhl Melichara

Slavia - Příbram: Po průniku Traorého pálil Masopust nad bránu

Slavia - Příbram: Bořil ve velké šanci orazítkoval tyč!

Slavia - Příbram: Rezek v tutovce nemířil dobře

Slavia - Příbram: Po centru Traorého zakončoval Bořil nad bránu

Slavia - Příbram: Coufalův centr usměrnil hlavou mimo dosah brankáře kapitán Bořil, 2:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava