Jakub Konečný
Premium
12. září 2020 • 13:20

Hráči na hostování proti svým? Tvrdík zůstal sám, Plzeň a Sparta se nepřipojí

Vstoupit do diskuse
8
TOP VIDEA
Zklidněný Vrba z toho vybruslil s přehledem. Co dál s Priskem a Jurečkou?
Dojatý Vácha o Krejčím: Jako fighter Procházka. Vzal štít a kopí, jsem na něho pyšný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zákon akce a reakce v tomto případě neplatil. Když slávistický boss Jaroslav Tvrdík před třemi týdny oznámil, že mistr přestane zakazovat svým hráčům na hostování start ve vzájemných zápasech, čekalo se, zda se stejně zachovají i Sparta s Plzní. Odpověď zní: ne. Adepti na titul se jeho obhájcem inspirovat nenechají. Zachovají status quo, který přitom vyvolává pochyby o regulérnosti soutěže. Stejně jako otázka nestandardního počtu hostujících hráčů v jednom klubu, viz sedmičlenná ekipa slávistů pod Ještědem. V zamčené části článku mimo jiné najdete vysvětlení postoje Sparty i přehled všech hráčů velké trojky, kteří aktuálně hostují v nejvyšší soutěži.Nastoupili v obou kolech nového ročníku FORTUNA:LIGY, ale až se Mladá Boleslav postaví zítra Plzni, budou u toho Dominik Janošek se Šimonem Gabrielem pouze jako diváci na tribuně. Ve středočeském klubu hostují právě z Viktorie, která si to vymínila ve smlouvě o jejich zapůjčení.

Jde o obvyklou a dlouholetou praxi, která je navíc třeba v anglické Premier League dokonce povinná.

V Česku se však během léta stala žhavou záležitostí díky Slavii, která postupně uvolnila do Liberce na hostování celkem sedm hráčů. Těžce to nesl zejména Adolf Šádek, šéf Plzně, na jehož popud se tato agenda dostala i na jednací stůl LFA.

Šádkovy obavy přitom vycházely z jednoduché logiky – zatímco Viktoria či Sparta se proti Liberci v plné palbě na body pořádně nadřou, Slavia k nim proti notně oslabenému soupeři přijde naopak skoro zadarmo. Což se mimochodem už z půlky

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
8

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehrála ve formátu s nadstavbou. Zimní přestávka začala už v polovině listopadu kvůli konání MS ve fotbale 2022 a skončila na konci ledna.

Titul vyhrála Sparta Praha.

Program nadstavby iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

34. kolo
Články odjinud


Články odjinud