Případ Azevedo: Z béčka křídlem číslo jedna. Baník řeší jeho smlouvu i posily | iSport.cz
Michal Kvasnica
30. září 2020 • 04:50

Případ Azevedo: Z béčka křídlem číslo jedna. Baník řeší jeho smlouvu i posily

Vstoupit do diskuse
4
TOP VIDEA
SESTŘIH: Real - Šachtar Doněck 2:3. Ostuda bílého baletu, hosté vyhráli s náhradníky
KARLOS SHOW: Baník, pi*o! Ruda z Ostravy bavil s Kadlecem a Matějovským
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před měsícem byl na odpis, jednou nohou pryč, nastupoval za třetiligové béčko. Nyní je Carlos De Azevedo pro Baník křídlem číslo jedna a zároveň nejproduktivnějším hráčem klubu. Stačily mu na to dva poslední zápasy. Paradox? Ještě nedávno nechtěný Brazilec posadil na lavičku Romana Potočného a Rudolfa Reitera odsunul dokonce až na hostování do Brna. Posledního prosince končí Azevedovi v Ostravě smlouva, minimálně do té doby jej bude mít Luboš Kozel k dispozici. Jaká je jeho situace i jaké řeší Baník posily rozebíráme v článku pro iSport Premium.Příprava se mu nevydařila, na Carlosi De Azevedovi bylo evidentní, že jeho koncentrace není stoprocentní. Končící smlouva, do toho námluvy s jinými kluby, touha zkusit něco nového a finančně zajímavějšího. Nebylo vůbec překvapivé, když ho kouč Luboš Kozel nevzal na herní soustředění do Rakouska a přestal s ním počítat. Na jeho post měl jiné kusy, takže technický driblér šel odehrát pět duelů za béčko v MSFL.

„Měli jsme pět křídel, trošku jsme počítali s tím, že Carlos skončí. Tak to v úvodu sezony vypadalo. Byl na odchodu, v tu chvíli jsme nikoho dalšího nechtěli pouštět,“ vzpomíná trenér, který během léta několikrát zopakoval, že dokud na pozici křídla nikdo nepřijde, tak taky nikdo z kádru neodejde. „Snažíme se toho držet,“ řekl tehdy a odmítl poslat Rudolfa Reitera na restart do Zlína.

Luboše Kozla mohl těšit Azevedův výkon
Luboše Kozla mohl těšit Azevedův výkon

Dnes je Reiter v Brně na hostování do konce podzimu... „Situace se vyvinula tak, že Carlos tady minimálně ještě na podzim bude. Je náš hráč, teď neodejde. Z tohoto důvodu jsme uvolnili Rudu,“ vysvětluje nyní.

Reiter, za nějž dal Baník před rokem Bohemians cca sedm milionů korun, Kozla nepřesvědčil. Podobná nejistota panuje také u dalšího křídelníka Milana Lalkoviče, jemuž stejně jako Azevedovi končí kontrakt posledním dnem roku.

I když... Neřekl si náhodou 29letý Brazilec svými výkony a produktivitou (2+1) v posledních dvou zápasech – jediných, do kterých nastoupil – o prodloužení smlouvy s Ostravou?

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
4

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

8.kolo
Články odjinud


Články odjinud