Ondřej Škvor
19. října 2020 • 13:04

Chovanec ven! Liga podpoří Malíka, chce odvolat šéfa rozhodčích

Vstoupit do diskuse
7
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Martin Malík, předseda fotbalové asociace, dnes na mimořádném odpoledním zasedání Výkonného výboru FAČR navrhne v souvislosti s právě probíhající kauzou odvolání předsedy komise rozhodčích Jozefa Chovance. A Ligový výbor Ligové fotbalové asociace už jeho snahu na svém dopolední jednání podpořil.Chovanec sice nefiguruje mezi dvacítkou obviněných, ale pro jeho odvolání mluví nejméně dvě skutečnosti s kauzou spojené. Jednak mezi obviněnými figuruje řada těch z profesionální listiny, což jsou Chovancovi přímí podřízení, jednak se jeho jméno mělo objevit v odposleších v souvislosti s žádostí Romana Rogoze na změnu delegace sudích v zápasu Vyšehradu.

Předseda komise rozhodčích Jozef Chovanec připouští nespokojenost s výkony sudích v minulé sezoně, podle něj však šlo o osobní selhání
Předseda komise rozhodčích Jozef Chovanec připouští nespokojenost s výkony sudích v minulé sezoně, podle něj však šlo o osobní selhání

Podpora ligy však ještě neznamená zaručené Chovancovo odvolání. Ve dvanáctičlenném výkonném výboru, který předsedu rozhodčích jmenuje i odvolává, sedí za ligové kluby pouze dva zástupci (Dušan Svoboda, Tomáš Paclík).

Přesto je nucený odchod někdejšího reprezentanta a trenéra pravděpodobný. S ním by padla celá komise rozhodčích, což by pro ligu i asociaci to znamenalo nutnost urychleně nalézt provizorní systém delegace rozhodčích na utkání první a druhé nejvyšší soutěže. V tomto paradoxně všem nahrává koronavirová přestávka.

iSport podcast: Proč byl zatčen Berbr? Jaký má vztah s Rogozem?
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
7

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Program nadstavby Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

34. kolo
Články odjinud


Články odjinud