Baroš: Ba Loua a Lingr měli jít do Baníku. I z něj můžou do zahraničí | iSport.cz
20. října 2020 • 17:10

Baroš: Ba Loua a Lingr měli jít do Baníku. I z něj můžou do zahraničí

Autor: mik
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Guľu štvala slabá produktivita: Smůlu musíme zlomit pracovitostí
Karviná - Zlín:  Poznar má formu! V deváté minutě přidal druhý gól, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Během týdne se v Praze věnuje rodině, o víkendu střílí góly za rodné Vigantice v „Serii A“, jak sám nazývá zlínskou 1.A třídu. Do toho Milan Baroš fanouškům podepisuje svou knihu, se kterou chce vycestovat i do Turecka, nebo natáčí zábavná videa s ostravským divadelním souborem. Zkrátka si užívá zaslouženého relaxu po dlouhé kariéře, přesně jak plánoval.Že by se oblékl do saka a začal funkcionařit třeba pro svůj milovaný Baník? Zatím ani náhodou. Pozvánku od O2 TV Sport do pondělního TIKI-TAKA však neodmítl. Viditelně odpočatý, usměvavý a už s nadhledem bývalého fotbalisty pak zajímavě okomentoval i témata, do kterých by se zřejmě jako aktivní hráč nepustil. Třeba špatnou spolupráci mužstev ze Slezska.

„Trošku mě mrzí, že kluby v jednom regionu nejsou tak propojené. Třeba Baník s Karvinou. Ba Loua odejde do Plzně, Lingr do Slavie, Frýďa (Michal Frydrych) do Polska místo do Baníku... Jestli chceme vybudovat, jak každý tvrdí, ten silný regionální klub, tak by tihle hráči měli odcházet přes Baník třeba rovnou do zahraničí,“ řekl Baroš.

Záložník Ondřej Lingr je pátou letní posilou pražské Slavie
Záložník Ondřej Lingr je pátou letní posilou pražské Slavie

Jenže co platové podmínky, které konkurence Ostravanů nabízí lepší? „Plzeň taky začínala kdysi s tím, že postahovala tyhle kluky a něco vybudovala,“ vypálil vítěz Ligy mistrů. „V dnešní době to pan Brabec lepí asi vesměs sám, není to nic jednoduchého nabídnout klukům velké peníze. Ale pro ně by třeba bylo lepší jít přes Baník, kde by byli dominantnější, víc by se ukázali. A peníze, které teď dostanou ve Slavii nebo Plzni, by potom měli v zahraničí. Navíc ještě daleko větší.“

S neuskutečněnými transfery kvalitních borců pak samozřejmě souvisí špatný pětibodový start Baníku do sezony. A logicky tlak, pod kterým se rázem ocitá i kouč Luboš Kozel, od nějž veřejnost čekala posun nejen výsledkový, ale i herní. Zatím se nekoná ani jeden. „Trenér Kozel měl třeba v Dukle takový prostor, protože nebyl pod takovým tlakem od fanoušků. Kdežto v Ostravě, když to nejde, přijde pískání a tlak na hráče i trenéry je cítit. Lidi Baník milují, nejsou asi tak trpěliví jako jinde. Je to specifické prostředí,“ snažil se Baroš pochopit náročné publikum.

A rozuměl i konci Marka Jankulovského v roli sportovního ředitele FCB: „Je to práce na plný úvazek od rána do večera plus víkendy. Bavili jsme se o tom, asi ho to doběhlo a usoudil, že by chtěl být víc s rodinou a cestovat. A to s touhle funkcí moc nejde.“

Hložek a Schick? Ideální dvojice

Jak Vladimír Šmicer, tak Milan Baroš se v pondělní show shodli na tom, že ideální útočnou dvojící v reprezentaci by měl být Adam Hložek s Patrikem Schickem. O 18letém talentu Sparty se pak Baroš rozpovídal. „Byl jsem u jeho začátku na ligové scéně, a když jsem pak proti němu po nějaké době hrál na Letné, tak jsem si říkal, že je to úplně jiný hráč. Vyrostl snad o osm centimetrů, zesílil, je to kus chlapa! Má obrovský potenciál. Jestli se nezraní, může být pro pana Pasku ještě zajímavějším zbožím než Patrik Schick. Na svůj věk má myšlení, techniku, rychlost, sílu. S Patrikem, kdyby byl zdravý, by se v útoku nároďáku mohl dobře doplňovat,“ uvedl.

Pokleknutí reprezentace? Šmicer nevidí problém, Baroš pobavil

Legendy o Berbrově kauze: Mafiánské praktiky! Asi si přijdu pro pokutu, řekl Baroš

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

9.kolo
Články odjinud


Články odjinud